Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Bartosz Kwolek: Trzeba wycisnąć z tego, co zostało

1 May 2023 | 00:00

W listopadzie wygraliśmy na Podpromiu z Asseco Resovią 3:1, a MVP został wybrany Bartosz Kwolek. Teraz wróciliśmy do Rzeszowa, by rozpocząć tu rywalizację o trzecie miejsce PlusLigi.

 

Play-offy to chyba jednak inna historia i już to pokazał ten sezon – nie tylko w naszym przypadku, ale też w innych meczach, tak że trzeba podejść do tego z czystą głową. Dobrze nam się tutaj grało, na pewno nastawiamy się bardzo pozytywnie, ale trzeba też pamiętać, że Asseco Resovia też przeciwstawiła się Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i zagrała naprawdę trzy dobre mecze. Na pewno się nie położą i trzeba będzie te zwycięstwa wyszarpać.

Na pewno trzeba będzie wycisnąć z tego, co zostało, bo liga wygląda, jak wygląda. Ogólnie to jest przykre, że nie oglądamy rywalizacji na najwyższym poziomie, takim, na jakim powinno to stać. Każda drużyna zmaga się z kontuzjami, z trudami tego sezonu i tak naprawdę ten, kto jest w lepszej kondycji fizycznej, ten te mecze wygrywa. Pokazały to nasze starcia z Jastrzębskim Węglem, bo po prostu zjedli nas fizycznie i choć chcieliśmy to pociągnąć z serca, to nie wystarczyło. Szkoda, bo powinno to się rozgrywać na stu procentach tego, co się wypracowało. Przez cały sezon trenujesz po to, żeby grać play-offy, a w najważniejszych meczach sezonu tak naprawdę myślisz tylko o tym, żeby nie złapać jakiejś poważniejszej kontuzji, więc szkoda, że tak to wygląda. Mam nadzieję, że wygramy to w miarę szybko i skończymy sezon uśmiechem.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie