Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Dulski zadebiutuje jako Jurajski Rycerz

11 Jul 2022 | 00:00

Dawid Dulski w sezonie 2022/2023 zadebiutuje w barwach Aluron CMC Warty Zawiercie. Dla młodego atakującego, który poprzedni rok spędził na wypożyczeniu w AZS-ie AGH Kraków, będzie to pierwszy sezon w PlusLidze.

 

W 2021 roku Dawid Dulski, wówczas świeżo upieczony MVP mistrzostw Polski juniorów, związał się wieloletnim kontraktem z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W czerwcu minionego roku przeszedł testy medyczne, przez tydzień pracował na siłowni pod okiem naszego trenera przygotowania fizycznego, Jakuba Gniado, a na początku sierpnia trenował z pierwszym zespołem Jurajskich Rycerzy i zagrał na piasku w turnieju PreZero Grand Prix. Później wyjechał na mistrzostwa świata juniorów, na których Polska zdobyła brązowy medal, a po powrocie przeniósł się na zasadach wypożyczenia do pierwszoligowego AZS-u AGH Kraków, aby zdobywać doświadczenie w seniorskiej siatkówce.

Razem z krakowskim zespołem zajął 10. miejsce, ale był jednym z wyróżniających się zawodników Tauron 1. Ligi, o czym świadczyć może fakt, że aż ośmiokrotnie nagradzany był statuetką MVP. W sezonie 2021⁄2022 Dulski rozegrał 28 spotkań oraz jeden mecz Pucharu Polski, gdzie jego zespół zmierzył się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Łącznie zdobył 479 punktów, kończąc 414 z 897 ataków, co dało 53,4 proc. skuteczności. Mimo braku udziału w fazie play-off zakończył sezon na 7. miejscu wśród najlepiej punktujących. Dołożył do tego 27 asów serwisowych oraz 40 bloków.

– Rozegrałem cały sezon i dużo mi to dało, bo mogłem się ograć na zapleczu PlusLigi. Była też okazja sprawdzić, jak to jest grać z takim rywalem jak ZAKSA. Rozwinąłem się też fizycznie, to był zupełnie inny poziom, niż rozgrywki drugoligowe w Spale. Powoli do przodu i myślę, że będę gotowy na nowe wyzwania w PlusLidze – mówi Dulski.

Dawid Dulski to jeden z najbardziej utalentowanych absolwentów SMS-u PZPS Spała z roczników 2001 i 2002. Występuje na pozycji atakującego i ma aż 210 cm wzrostu. Po sukcesie na ubiegłorocznych mistrzostwach świata juniorów, podczas których był jednym z liderów polskiej kadry, nie mogło go też zabraknąć wśród powołanych na mistrzostwa Europy do lat 22, które odbędą się w Tarnowie od 12 do 17 lipca.

– Dawid to wielka nadzieja polskiej siatkówki i bardzo się cieszę, że jego rozwój od momentu podpisania kontraktu z naszym klubem przebiega niezwykle harmonijnie. Po brązie mistrzostw świata juniorów i świetnym sezonie w pierwszej lidze uznaliśmy, że nie ma sensu dłużej sprawdzać go na zapleczu, czas na PlusLigę – zauważa prezes Kryspin Baran. – Nie tylko będzie miał okazję czerpać z ogromnego doświadczenia Dawida Konarskiego, ale też przy tak napiętym terminarzu z pewnością dostanie szansę zaprezentowania swoich umiejętności na boisku. Zanim to nastąpi, wierzę, że będzie wyróżniającą się postacią podczas zaczynających się już jutro mistrzostw Europy do lat 22 – dodaje Prezes Zarządu Aluron CMC Warty Zawiercie.

Urodzony: 1.11.2002 r. w Poznaniu
Pozycja: atakujący
Wzrost: 210 cm
Zasięg w ataku: 360 cm
Zasięg w bloku: 340 cm

  • SMS PZPS Spała (2019-2021)
  • AZS AGH Kraków (2021-2022, wypożyczenie)
  • Aluron CMC Warta Zawiercie (2022-)

  • Mistrzostwa świata juniorów
    • brąz (2021)
  • Mistrzostwa Polski juniorów
    • złoto (2021)

:

  • MVP mistrzostw Polski juniorów (2021)

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie