Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: Komunikacja z treningu na trening działa coraz lepiej

3 Sep 2022 | 00:00

Trwa turniej Góral Cup 2022. W pierwszym meczu Jurajscy Rycerze zmierzyli się z BBTS Bielsko-Biała. Dla Dawida Konarskiego był to debiut na parkiecie w roli kapitana naszego zespołu.

 

Fajnie zmierzyć się z inną drużyną, bo mamy za sobą już miesiąc takich intensywnych przygotowań. Zawsze gra z przeciwnikiem innym, niż z wewnątrz drużyny to dodatkowy bodziec. Na pewno cieszymy się, że możemy sprawdzić się w tym turnieju. Dobrze też zacząć ten etap od wygranej. Pewnie nasza gra nie wyglądała rewelacyjnie, ale nie o to chodzi w sparingu. Gdy można, to trzeba wygrywać. Tak też uczyniliśmy i w finale postaramy się o to samo.

Myślę, że to było widać. Miguel posyłał dużo piłek do naszych nowych nabytków, aby to zgranie było jak najlepsze. Funkcjonuje to naprawdę nieźle, jak na ten moment sezonu. Myślę, że pajp chodzi naprawdę bezbłędnie. Było mało błędów własnych, może dwa jakieś nieporozumienia przy siatce lub przy przyjęciu zagrywki. Komunikacja działa z treningu na trening coraz lepiej. Z meczu na mecz jeszcze nie mogę stwierdzić. Wiemy, że ten nasz poziom musi być wyższy, bo wiemy, o co chcemy grać w tym sezonie.

Na tym etapie nie ma co wyciągać wniosków. Nie wiem, czy drużyna z Bielska jest już w komplecie, czy nie. Tu będzie robota naszych analityków, żeby rozpracowali rywala. To beniaminek ligi, więc mieliśmy okazję przyjechać na tę halę w Bielsku. Jeśli ktoś na niej nie grał, jak np. Miguel, to zobaczył, że jej gabaryty są dość specyficzne i trybuny są daleko od boiska. Przetarcie już będzie, ale liga to będzie zupełnie inne granie i poziom.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie