Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: Oddałem kibicom ten medal, który im zabrałem 3 lata temu

15 May 2022 | 00:00

Zdobyty w piątkowy wieczór brąz jest dla Dawida Konarskiego pierwszym medalem PlusLigi od 3 lat. Ostatni raz na podium stawał w sezonie 2018/2019 z Jastrzębskim Węglem, gdy jego zespół pokonał… Jurajskich Rycerzy.

 

Na pewno. Myślę, że każdy medal smakuje wyjątkowo. Tym bardziej, gdy się przegrywa półfinał i zostaje do wyszarpania ten brązowy. Nie jest łatwo, więc cieszę się, że to zrobiliśmy. Tym samym ten medal, który zabrałem zawiercianom 3 lata temu, teraz oddaję tutaj w klubie. Cóż mogę powiedzieć. Na pewno jesteśmy szczęśliwi. Graliśmy w play-offach dobrze, wygraliśmy z Resovią, potem była wyrównana walka z Kędzierzynem, gdzie troszeczkę nam zabrakło i ten ostatni mecz zagraliśmy po prostu słabo. Nie mówię, że gdybyśmy zagrali dobrze, to byśmy wygrali, ale wstydu nie było. Do tego cztery batalie z Bełchatowem, aż trzy w tie-breakach. Możemy się cieszyć, możemy świętować. My jako zawodnicy, klub i całe miasto, które pewnie szybko nie zaśnie i troszkę butelek na ulicach będzie można znaleźć.

Chyba trochę mają pecha. Gdzieś tam, jak zaczynałem swoją przygodę z PlusLigą, to Skra była na topie i zawsze miałem taką motywację, grając z zespołem z Mariuszem Wlazłym w składzie. Oczywiście nie tylko on tam był, ale w ataku zawsze dla mnie był nie do pobicia. Pierwsza wygrana z nimi wyjątkowo smakowała. Z Bełchatowem zawsze mam dodatkową mobilizację, dobrze mi się z gra z tym zespołem. Gdybym zebrał wszystkie tytuły MVP, to myślę, że zdecydowana większość jest z meczów ze Skrą. No, to jest ich problem. Cieszę się, że tak jest i ta passa została podtrzymana w tych starciach o brąz.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie