Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: To dobry sprawdzian, w którym miejscu jesteśmy

19 Nov 2021 | 00:00

Jastrzębski Węgiel to zespół, z którym w PlusLidze zdarzało nam się grać bardzo często. W sezonie 2018/2019 z tą drużyną walczyliśmy o brązowy medal, a w składzie jastrzębian znajdował się wtedy… Dawid Konarski. Czy dla niego sobotni mecz będzie mieć także sentymentalną wartość?

 

No tak się porobiło gdzieś, że nastąpiły trochę przetasowania. Będzie pół Kędzierzyna, pół Jastrzębia, więc na pewno sami znajomi. Oprócz Boyera i Clevenota to z resztą miałem przyjemność grać po tej samej stronie boiska. Teraz to się zmieni, więc już nie mogę doczekać się tego spotkania.

Zobaczymy w sobotę. Na pewno czuję się w tym bloku fajnie, ale tam też mają wyśmienitych skrzydłowych, którzy będą starali się ten blok ominąć. Tak samo wspomniany przeze mnie Ben Toniutti, który będzie pewnie tak grał, żebym ja za dużo roboty nie miał w bloku. Przynajmniej tak te ostatnie spotkania przeciwko niemu mniej więcej wyglądały. Zobaczymy, raz się więcej blokuje, raz mniej. To są nasze pierwsze mecze z przeciwnikami z najwyższej półki. Na dzień dobry mistrz Polski, więc zobaczymy, w którym miejscu jesteśmy i czy ten blok faktycznie jest taki niezły, czy to tylko wypadek przy pracy.

Myślę, że raczej z tygodnia na tydzień, aczkolwiek na pewno wiedzieliśmy, że mecze z czołówką będą gdzieś w drugiej połowie pierwszej rundy i gdzieś z tyłu głowy na pewno były. To mecze większego napięcia przy kompletach publiczności, więc na pewno wywołują troszeczkę więcej adrenaliny. Koniec końców ja już czekam na te decydujące spotkania Pucharu Polski i play-offów, które, wiadomo, będą gdzieś później. Trzeba punktować, dobrze grać, aby te cele osiągnąć. Jesteśmy na dobrej drodze, a tak jak wspomniałem, teraz mamy dobry sprawdzian, w którym miejscu jesteśmy aktualnie.

Oni grają naprawdę jako kolektyw. W jednym meczu troszeczkę bardziej ciągnie jeden zawodnik, w innym kolejny. Dwa mecze temu Ben Toniutti pograł dużo środkiem, więc to naprawdę jest bardzo zbilansowana drużyna. Każda opcja w ataku jest u nich bardzo dobra, więc trzeba się spodziewać, że każdy może zagrać swój najlepszy mecz i będzie pewnie ciężko, ale my się również potrafimy postawić i mam nadzieję, że będzie to wspaniałe widowisko zakończone naszą wygraną.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie