Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: Zagrywka siedziała nam przez większość spotkania

14 Nov 2022 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała na wyjeździe PSG Stal Nysa 3:0 i dzięki kompletowi punktów wróciła na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. Istotną rolę w tym zwycięstwie odegrała zagrywka. Zawiercianie ustrzelili aż 11 asów serwisowych. Jak ten mecz ocenił nasz kapitan?

 

Nie jakoś szczególnie, myślałem, że Miguel ją dostanie, bo fajnie prowadził tę grę. Cała drużyna zasługuje na wyróżnienie. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania i wyszliśmy mocno skoncentrowani. Przed nami czas podróży, zaraz lecimy do Bułgarii i każda możliwość wygranej 3:0, to zaoszczędzenie energii. Bardzo cieszymy się z tego oraz jakości, którą zaprezentowaliśmy.

Szczerze mówiąc, to tak. Gdzieś tam ostatnimi spotkaniami budujemy grę, staramy się ją urozmaicić, a dzisiaj to był jeden z płynniejszych meczów. Może trochę więcej mogło być jeszcze środka, ale kiedy Miguel mógł, to go wykorzystywał. Był też pajp, zazwyczaj bez bloku. Nasza gra była naprawdę fajna, dobrze radziliśmy sobie na wysokich piłkach. Założenia taktyczne też całkiem nieźle zrealizowaliśmy. Trzy punkty jadą do Zawiercia i z tego się cieszymy.

Dokładnie, zagrywka siedziała nam dzisiaj przez większość spotkania. Nie sprawdzałem jeszcze statystyk, ale było sporo asów. Byli także odrzuceni od siatki, a wszystko to przy stosunkowo małej liczbie błędów. To ułatwiało nam granie. Trudno było zatrzymać Michała Gierżota, który ma parę kierunków i na szczęscie czasem mnie omijał, nie atakował górą nade mną. Chłopak ma naprawdę fajny potencjał i niech się tak dalej rozwija. Udało nam się troszkę zatrzymać Ben Tarę, więc Gierżot został osamotniony w ataku i nam się grało łatwiej.

Ja się w domu nie męczę. Lubię spędzać czas z młodym, póki jest taki malutki, fajny i uśmiechnięty. Jutro z rana będziemy chcieli jak najbardziej wykorzystać te kilka godzin. Taki jest kalendarz, takie są nasze obowiązki. Zdecydowaliśmy pojechać do Warszawy dzień wcześniej, aby przespać się normalnie. To dla nas parę godzin regeneracji więcej, co jest ważne w tym cyklu. Jeśli jest taka możliwość, to trzeba to wykorzystać. Rodzina troszkę pocierpi, ale z tych wyjazdów wrócimy i będzie dobrze.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie