Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dawid Konarski: ZAKSA to ekipa, która wygrywanie ma w DNA

7 Oct 2022 | 00:00

Naszym kolejnym ligowym rywalem będzie zwycięzca Ligi Mistrzów i obrońca tytułu mistrza Polski, czyli Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jednym z Jurajskich Rycerzy, którzy w przeszłości grali w tym klubie, jest Dawid Konarski. Czy chce zatrzymać ZAKSĘ już na początku sezonu?

 

Myślę, że nie będziemy koncentrować się na jakiejś ich serii. Jedno jest pewne – w niedzielę jedno z nas poniesie pierwszą porażkę. Wierzę głęboko, że nie będziemy to my i zagramy dobrą siatkówkę. U nas w składzie jest też troszkę zmian, w podstawowej szóstce pojawiły się trzy nowe osoby, więc każde spotkanie to dla nas dodatkowy trening. Tym bardziej, że gramy tak często, że nie ma czasu na takie normalne zajęcia. Jesteśmy jednak gotowi i z meczu na mecz powinniśmy prezentować się coraz lepiej, zgrywać się. Oczekuję bardzo dobrego spotkania w niedzielę, bo Kędzierzyn też dobrze zaczął, mimo jakichś swoich delikatnych problemów zdrowotnych. To ekipa, która wygrywanie ma zapisane w DNA, ale jestem dobrej myśli, na pewno będzie fajny mecz i fajna walka.

Możliwe, możliwe. Nie będzie to jednak jakiś duży wpływ, dwa sety zaoszczędzone i fajnie, że my graliśmy w środę, bo do następnego meczu mamy 4 dni przerwy. W czwartek był taki luźniejszy dzień, w piątek dwa treningi, sobota jeden i gramy. Tak jak wspomniałem, mamy doświadczoną ekipę i większość miała okazję grać w europejskich pucharach. Zresztą już za chwilę w ten tryb wejdziemy w pełni, bo zaczniemy Ligę Mistrzów. Nie będzie narzekania na kalendarz, że jesteśmy zmęczeni. Tym bardziej na samym starcie sezonu.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie