Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Dominik Depowski żegna się z Zawierciem

11 Jun 2022 | 00:00

Dominik Depowski zmienia barwy klubowe. Przyjmujący opuszcza Aluron CMC Wartę Zawiercia po niecałych dwóch sezonach.

 

Dominik Depowski dołączył do naszej drużyny w 2020 roku, ale po pół roku trafił na wypożyczenie do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kędzierzyńskim klubem wygrał Ligę Mistrzów i Puchar Polski oraz zdobył wicemistrzostwo kraju. Po zakończeniu sezonu wrócił do Zawiercia, ale nie był w stanie wygryźć ze składu Uroša Kovacevicia i Facundo Conte, a więcej szans na grę dostawał także Piotr Orczyk. Z naszym zespołem wywalczył brązowy medal PlusLigi.

– Przez dwa lata współpracy z Dominikiem cały czas mieliśmy na uwadze jego rozwój. Po udanym początku sezonu 2020/2021, w drugiej części trener Igor Kolaković postawił na innych przyjmujących. Wyraziliśmy więc zgodę na wypożyczenie do Kędzierzyna-Koźla, z którego Dominik wrócił do Zawiercia jako zwycięzca Ligi Mistrzów. Przez ostatnie miesiące, przy tak renomowanych kolegach, rzadko pojawiał się na boisku. Jego ciężka praca na treningach miała jednak duże znaczenie dla progresu sportowego całej drużyny. Dziękujemy mu za wszystko i życzymy powodzenia w nowym klubie – mówi prezes Kryspin Baran.

Depo w Aluron CMC Warcie Zawiercie rozegrał 25 ligowych spotkań oraz jeden mecz Pucharu Polski. Jego najlepszym występem w żółto-zielonych barwach pod względem zdobyczy punktowej było domowe starcie z Jastrzębskim Węglem, które zainaugurowało sezon 2020/2021. Dominik zdobył w nim 12 punktów. W tamtych rozgrywkach miał też udział między innymi w pamiętnych zwycięstwach w Bełchatowie i Warszawie, w obu przypadkach rozgrywając całe mecze.

– Chciałem podziękować wszystkim za te 2 sezony, a tak naprawdę 1,5 roku. To był bardzo dziwny czas, bo w poprzednim sezonie nie było z nami w hali kibiców. Atmosferę na boisku i w kwadracie musieliśmy robić sobie sami. Spotykaliśmy jednak fanów obok hali, gdzie czekali na nas i gratulowali nam. Za to serdecznie im dziękuję – mówi Dominik Depowski. – W minionym sezonie zrobiliśmy razem coś wielkiego. Zdobyliśmy brązowy medal. Ten brąz smakuje dla nas jak złoto. Cieszę się, że mogłem być tutaj w Zawierciu i spędzić niesamowity czas. Chciałem pogratulować kibicom, bo mają niesamowitą drużynę, za którą zawsze są murem i ją wspierają, bez względu na to, czy wygrywa, czy przegrywa. Na wyjazdach czuliśmy się jak u siebie w domu, bo zawsze przyjeżdżała spora grupa ludzi. Dziękuję za wszystko i do zobaczenia na parkietach PlusLigi – dodaje były już przyjmujący Aluron CMC Warty.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie