Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Facundo Conte: Potrafimy radzić sobie w trudnych sytuacjach

29 Dec 2021 | 00:00

W ostatnim meczu 2021 roku Jurajscy Rycerze pokonali na wyjeździe LUK Lublin 3:1, a po raz czwarty w tym sezonie statuetka MVP trafiła w ręce Facundo Conte. Jak Argentyńczyk skomentował zdobycie trzech punktów na trudnym terenie beniaminka PlusLigi?

 

Myślę, że to był nasz bardzo dobry mecz. W pierwszych dwóch setach graliśmy na bardzo wysokim poziomie, w trzecim obniżył się, ale to normalne, bo w drużynie przeciwnej jest wielu dobrych siatkarzy. Zapowiadało się więc ciężkie spotkanie i takie było. Czwarta partia również była bardzo trudna, ale zdołaliśmy odrobić straty i wygrać. To dla nas bardzo ważne, bo daje nam to siłę i wiarę, że potrafimy radzić sobie nawet w trudnych sytuacjach i zwyciężać mimo problemów. Bardzo cieszę się z wygranej i z tego, co zrobiliśmy w ostatnim secie. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty, wyjeżdżamy bez żadnych strat, więc to bardzo ważna wygrana.

Możliwe, bo zaczęli lepiej serwować i od razu przełożyło się to na całą ich grę. Na początku wywarliśmy na nich dużą presję, ale z czasem zaczęli grać lepiej. Taka jest siatkówka, dlatego czasem do zwycięstwa potrzeba aż pięciu setów, z których trzeba wygrać trzy. Przebieg gry potrafi zmieniać się w trakcie meczu, a szala przechyla się z jednej strony na drugą. Najważniejsze, że wygraliśmy, reszta jest historią. To był ostatni mecz w 2021 roku, możemy teraz świętować zwycięstwo, a w nowym roku wracamy do gry z nadzieją na więcej.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie