Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Garrett Muagututia: Klub pomagał w trudnych chwilach

17 May 2021 | 00:00

Dla Garretta Muagututii gra w Aluron CMC Warcie była drugą przygodą z PlusLigą w karierze. Jak ocenia rok spędzony w Zawierciu?

 

Zdecydowanie wyjadę stąd silniejszy, bo pierwszy raz doświadczyłem czegoś takiego jak koronawirus, takich wymuszonych przerw w graniu, bo inne zespoły przekładały mecze z powodu COVID-u, a później to my mieliśmy zakażenia i nagle przez to miesięczną przerwę. Znowu później mogłem jechać do domu na święta, a to nigdy wcześniej się nie zdarzało, gdy mieliśmy kolejny miesiąc pauzy. Mieliśmy trzy albo cztery okresy przygotowawcze. Zdecydowanie stałem się silniejszy, na pewno mentalnie i fizycznie. Jedyną rzeczą, którą chciałbym, ale nie mogłem doświadczyć, są fani podczas meczów domowych. Widziałem jedynie nagrania. Mam nadzieję, że oni wrócą na halę w następnym sezonie.

Na początku sezonu z moją rodziną zwiedzaliśmy Kraków i Warszawę, ale nie zdołaliśmy zobaczyć Polski tak bardzo, jakbym chciał.

Prezes klubu jest wspaniały. Klub traktował mnie świetnie, szczególnie, że dla mnie był to trudny okres, zresztą dla wszystkich taki był. Miasto jest małe, a z powodu koronawirusa nie było możliwości doświadczać tego wszystkiego od środka, w restauracjach i innych miejscach. To faktycznie było trudniejsze, ale klub pomagał nam z tym wszystkim.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie