Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Igor Kolaković: Potrafimy grać przeciwko każdemu

25 Nov 2021 | 00:00

Mecz z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie jedną z najbardziej wymagających bitew w tej części sezonu. Jak siłę naszego rywala ocenia trener Igor Kolaković?

 

Grupa Azoty ZAKSA to wielki zespół, nie tylko w zeszłym sezonie. To wielokrotny mistrz Polski. Motywacja nas wszystkich jest bardzo duża i nie możemy doczekać się, kiedy zaczniemy to spotkanie. W zeszłym sezonie ta drużyna wygrała Ligę Mistrzów. Zbieramy wszystkie nasze siły, aby pokonać zespół taki jak ZAKSA.

Czas pokaże nam, jaki wpływ będą miały te zmiany. Uważam, że oni grają na naprawdę wysokim poziomie. Podobnie jak w zeszłym sezonie, gdzie nie przegrali żadnego spotkania w pierwszej części fazy zasadniczej. Wtedy nie mieliśmy jednak takich samych warunków z powodu koronawirusa. Myślę, że ZAKSA utrzymała jakość. Zmieniła rozgrywającego, wzięli Marcina Janusza, który jest bardzo dobry. Dla mnie jest nawet jednym z najlepszych w Polsce. Zamienili Kochanowskiego na Hubera i Zatorskiego na amerykańskiego libero, Shojiego. Myślę, że nie stracili wiele na jakości. Może mają teraz więcej zalet, może więcej minusów, ale uważam, że utrzymali tę swoją jakość. Tak samo Nikola Grbić jest świetnym trenerem, ale myślę, że Gianni Cretu jest także bardzo dobrym szkoleniowcem z bardzo dużym doświadczeniem i prowadzi zespół w dobry sposób.

Nie, nie, nie. Myślę, że to kwestia zawodników, a nie trenera. Mamy pewną wiedzę o siatkarzach z poprzedniego sezonu, a także z obecnych rozgrywek. Jestem pewny, że możemy przygotować nasz plan na to spotkanie w dobry sposób, ale musimy też wiedzieć, jak go realizować w trakcie meczu. To kwestia wszystkich siatkarzy. Nie ma większej różnicy pomiędzy zawodnikami, bo Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma praktycznie taki sam zespół.

Musimy zatrzymać każdego z nich. To nie jest proste zatrzymać zawodników z takim doświadczeniem i  taką jakością, jak siatkarze z Kędzierzyna-Koźla. W pierwszej kolejności musimy myśleć o całym boisku, musimy mieć stabilną grę po naszej stronie. Jesteśmy mądrzejsi po meczu z Jastrzębiem, gdzie mieliśmy bardzo dużą motywację. Teraz gramy w naszej hali, przed naszą publicznością, ale najważniejsze będzie to, jak będziemy kontrolować naszą grę. Wtedy łatwiej jest realizować założenia taktyczne.

To fajne zwycięstwo, bo pokazało nam, że potrafimy grać przeciwko każdemu. To jednak dopiero początek sezonu, ta wygrana jeszcze nic nie znaczy. Musimy dalej ciężko pracować i mieć nadzieję, że będziemy dzięki temu grać jak najlepiej.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie