Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Jurajscy Rycerze z pomocą dla rodziny z Wierbki

27 Apr 2021 | 00:00

Tradycją stało się, że co roku Jurajscy Rycerze przeznaczają pieniądze ze zbiórki za niedopilnowanie przestrzegania punktów regulaminu wewnętrznego na cele ważne dla społeczności lokalnej. W tym roku drużyna zdecydowała się pomóc rodzinie z Wierbki (gmina Pilica), która w pożarze na początku kwietnia straciła cały swój dobytek.

 

Na początku każdego sezonu drużyna tworzy wewnętrzny regulamin, a za niedopilnowanie jego punktów płacone są specjalne składki. Pieniądze zbierane są przez kilka miesięcy, aby na koniec ligowej rywalizacji wesprzeć cel ważny dla społeczności lokalnej. W poprzednich latach przeznaczane były m.in. na zakup sprzętu dla zawierciańskiego Domu Dziecka czy na ozonator dla Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zawierciu. W tym roku Aluron CMC Warta Zawiercie zdecydowała się na zorganizowanie pomocy dla rodziny Krasuckich z pobliskiej Wierbki, która na początku kwietnia straciła cały swój dobytek w pożarze.

9 kwietnia ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń lokalu. Właściciel mieszkania zdążył wyprowadzić z niego tylko ukochane psy. Chociaż szybko wezwano pomoc, to lokal stał się pogorzeliskiem, a państwo Krasuccy stracili dach nad głową oraz przedmioty codziennego użytku. Teraz walczą o to, aby jak najszybciej móc wrócić do normalności. Priorytetem jest naprawa uszkodzonego dachu. Mieszkanie znajduje się w budynku wielorodzinnym i pozwoli to do przywrócenia w nim normalnego funkcjonowania.

Z budżetu zebranego przez cały sezon zakupiono wełnę mineralną oraz płyty OSB, które pozwolą na naprawę dachu. W poniedziałek, 26 kwietnia, Jurajscy Rycerze dostarczyli potrzebne materiały na miejsce zdarzenia. Drużynę reprezentował jej kapitan Grzegorz Bociek oraz Patryk Niemiec.

Warto dodać, że na mieszkańców naszego powiatu czeka nadal wiele wydatków. W serwisie zrzutka.pl w dalszym ciągu trwa zbiórka na pomoc dla rodziny Krasuckich z Wierbki, a pomóc może każdy z nas. https://zrzutka.pl/72z3vs

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie