Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Krzysztof Rejno: Mieliśmy ciężki tydzień, z punktu trzeba się cieszyć

11 Mar 2023 | 00:00

W przegranym 2:3 wyjazdowym meczu z Projektem Warszawa Krzysztof Rejno zmienił w trakcie trzeciego seta Michała Szalachę, został jednym z bohaterów końcówki tej partii (wygranej 25:22) i na boisku pozostał już do końca. Jak z jego perspektywy wyglądało to pięciosetowe, blisko trzygodzinne starcie?

 

Oczywiście, najlepiej jest wygrywać, ale robiliśmy, co mogliśmy. Projekt po prostu dobrze zagrał, nie ma co ukrywać. Chyba trzeba się cieszyć z tego punktu, chociaż na pewno nie z przegranej.

Nie przesadzałbym (śmiech). Udało się gdzieś tam raz czy dwa dobrze skoczyć. Natomiast brakowało tego mojego bloku w innych miejscach. Może ze dwa dobre dotknięcia, bezpośredni punkt… Ten czwarty set nam uciekł, ale w tie-breaku, gdybym gdzieś inaczej skoczył, to może wynik byłby inny.

Na pewno. Z biegiem sezonu musieli przejść małą przebudowę, ale od tego czasu tylko rosną. Wiadomo, im też zdarzają się gorsze mecze, natomiast pokonywali już bardzo dobre zespoły, tak że będą bardzo groźni. Myślę, że naszym zadaniem będzie przede wszystkim tak zakończyć rundę zasadniczą, żeby nie trafić na nich w ćwierćfinale.

Ciężki mieliśmy ten tydzień, dużo chłopaków powypadało, w ostatnim momencie też Dawid Konarski. Wiadomo, każda przegrana boli, jest to frustrujące, natomiast nie zostaliśmy zbici. Mimo naszych problemów nie stłamsili nas, więc myślę, że trzeba z tego punktu się cieszyć.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie