Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Marcin Kania: Każde zwycięstwo buduje, a już na pewno w takich okolicznościach

28 Feb 2021 | 00:00

Jurajscy Rycerze pokonali na wyjeździe Stal Nysa, ale nie było to łatwe spotkanie. Prowadzili już 2:0, ale rywale doprowadzili do tie-breka. Sobotni mecz „na gorąco” ocenił Marcin Kania.

 

Myślę, że zaczął nagle obracać w ataku, więc trzeba było czasem – kolokwialnie mówiąc – pomachać rękami i poszukać tego kierunku, tak jak to zrobił m.in. Flávio, gdy wszedł na boisko. Mnie też udało się przełożyć ręce na odpowiedni kierunek. Myślę, że to kwestia tego, żeby zamknąć jeden kierunek i tam utrzymać blok.

To na pewno, bo gramy takim trochę odmiennym składem i pokazujemy, że potrafimy grać i że możemy też pomóc w każdym momencie. Mimo tego, że po tym drugim secie trochę zgaśliśmy, przestaliśmy grać i Nysa się trochę napędziła, to wróciliśmy do swojej gry. To jest na pewno budujące, każde zwycięstwo buduje. A w takich okolicznościach myślę, że jeszcze mocniej.

Na pewno każdy cieszy się, że będzie chwila odpoczynku i chwila na złapanie jakiejś świeżości przed kolejnym tygodniem, w którym będziemy ciężko pracować, aby przygotować się do meczu z Treflem i kolejnych gier.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie