Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Marcin Waliński: Podoba mi się to, że trening jest intensywny

11 Sep 2022 | 00:00

Marcin Waliński do naszego klubu dołączył ponownie po dwuletniej przerwie. Drugie spotkanie kontrolne z GKS-em Katowice, wygrane 3:1, było dla niego powrotem do Jurajskiej Twierdzy w roli gospodarza w warunkach meczowych

 

Zawiercie jak Zawiercie, nie mogę powiedzieć, że nic się tutaj nie zmieniło, ale jest dalej klimat do siatkówki, a to najważniejsze. Miło wracać do tego miejsca i cieszę się, że jestem tu z powrotem.

Przede wszystkim skupiamy się na tym, co mamy wykonywać, na tych elementach, na które trener zwraca uwagę, na systemie. Szczególnie teraz, gdy nie mamy analiz poszczególnych zawodników z przeciwnej drużyny, to mamy ćwiczyć system gry. Trener powiedział, że był zadowolony z tych trzech pierwszych setów, potem ten czwarty od początku nie układał się, zabrakło skupienia na przyjęciu, żeby dograć do siatki i zrobić przejście. Potem, gdy rywale odjechali, to było ciężko grać. Uważam, że w momencie, kt órym jesteśmy, to wszystko bardzo dobrze funkcjonuje. Przede wszystkim rozumiemy to, co trener chce nam przekazać, ten cały system gry. I to nam wychodzi.

Bardzo dobre. Wiadomo, że Michał i Roberto byli ze sobą w kontakcie, mimo że trener Winiarski był na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec i na mistrzostwach świata. Trening nie zmienił się, cały czas jest ta sama intensywność i to jest naprawdę fajne. Oczywiście ja wypowiadam się tylko za siebie, ale podoba mi się to, że trening jest intensywny, mamy krótkie przerwy, nie jest to wszystko takie rozlazłe. Wrażenia są super i mam nadzieję, że tak będziemy pracować przez cały sezon i pozostanie taka atmosfera, gdy pozostali do nas dojdą.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie