Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Marcin Waliński: Zawsze będę gotowy wejść na boisko i pomóc drużynie

7 Nov 2022 | 00:00

W niedzielnym spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała Marcin Waliński godnie zastąpił nieobecnego Uroša Kovačevicia. Przyjmujący zdobył 10 punktów i był ważnym ogniwem naszego zespołu. Czy pomógł mu doping naszych kibiców?

 

Presji tak naprawdę nigdy nie ma. Jest lekki stresik, ale gdy wchodzi się na boisko, to wszystko mija. W zawierciańskiej hali czuję się bardzo dobrze. Gra tutaj przed własną publicznością to przyjemność. Zawsze tu występowało mi się fajnie i cieszę się, że miałem okazję zagrać w tym meczu.

To jest coś niesamowitego, bo doping naprawdę mnie niesie. Oczywiście mówię ze swojego punktu widzenia. Dodaje mi to bardzo dużo energii. Cieszę się, że miałem taką okazję. Mam nadzieję, że te kolejne szanse nie będą spowodowane żadnymi kontuzjami i w zdrowiu będziemy szli do przodu przez ten sezon. Ja zawsze będę gotowy, aby wejść i pomóc drużynie.

To prawda. Zrobili kilka zmian i wiedzieli, że muszą nas przycisnąć zagrywką. Zwłaszcza w tym trzecim secie, który chyba w końcówce był najbardziej równy, to im się udało. Raz nie przyjęliśmy piłki, potem mieliśmy problem na sideoucie, ale najważniejsze jest to, że wyszliśmy obronną ręką. Pokazaliśmy swój charakter, który nieraz prezentowaliśmy i pewnie nie raz zrobimy to jeszcze w tym sezonie. Zainkasowaliśmy trzy punkty i to jest dla nas najważniejsze.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie