Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Mateusz Bieniek kapitanem!

27 Sep 2023 | 00:00

Kapitanem Aluron CMC Warty Zawiercie w sezonie 2023/2024 będzie Mateusz Bieniek. Rolę zastępcy nadal będzie pełnił Miłosz Zniszczoł.

 

– Matuesz to wieloletni reprezentant Polski. Ma za sobą dużo doświadczenia na arenie międzynarodowej i klubowej. Posmakował zarówno sukcesów, jak i porażek, a po ostatnich latach na pewno głód wygrywania w lidze jest w nim duży i chciałbym, żeby to doświadczenie, które ma za sobą, przekazał też grupie. Jego charakter pozwoli mu wziąć na siebie tę wielką odpowiedzialność, jaką jest funkcja kapitana – tłumaczy decyzję trener Michał Winiarski.

Dla Mateusza Bieńka będzie to debiut w takiej roli na dystansie całego sezonu klubowego.

– Tylko raz w życiu miałem okazję być kapitanem. W pierwszym sezonie pracy Vitala Heynena w 2018 roku przez całe tournée zagraniczne w Lidze Narodów – Japonia, Stany Zjednoczone i Australia. Teraz będzie to mój drugi raz. Jest to ogromne wyróżnienie, bardzo dziękuję za zaufanie sztabu i zespołu – podkreśla Bieniek.

– Trzeba pamiętać, że kapitan potrzebny jest przede wszystkim wtedy, gdy coś idzie nie tak i gra się nie układa. Musi mieć autorytet i szacunek, aby być w stanie w takich momentach wstrząsnąć drużyną i zmotywować ją do powrotu na właściwe tory. Jestem przekonany, że Mateusz reprezentuje wszystkie potrzebne cechy, a to, co przeszedł w ostatnich miesiącach i determinacja, z jaką pracuje nad powrotem do zdrowia, tylko dodaje mu wiarygodności – zaznacza prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Zastępcą kapitana, podobnie jak w sezonie 2022/2023, będzie Miłosz Zniszczoł.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie