Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Maxi Cavanna: Nigdy nie myślałem, że będę miał okazję grać w PlusLidze

7 May 2021 | 00:00

Maxi Cavanna był w ostatnich miesiącach “mózgiem” naszego zespołu. Dla argentyńskiego rozgrywającego był to pierwszy sezon w PlusLidze. Co zapamięta z niego najbardziej?

 

Był to sezon dziwny i niezwyczajny. Na początku pokazaliśmy bardzo dobry poziom siatkówki i było to w meczach z dużymi klubami, takimi jak Warszawa, Bełchatów i ZAKSA. Myślę, że mieliśmy duży potencjał. Pokazaliśmy go na początku, później mieliśmy zły okres, bo dużo z moich kolegów – prawie wszyscy – mieli koronawirusa. Potem oczywiście sporo wysiłku kosztował nas powrót do naszej gry z początku sezonu. Jeżeli w końcówce gra się o 7. lub 8. miejsce, to smak takich meczów jest gorzki. Pokazaliśmy dobrą formę na początku i może dlatego oczekiwania były tak wysokie. Dobrze byłoby być w czwórce, awansować do półfinału. Byłoby to bardzo satysfakcjonujące dla klubu i dla nas, ale trzeba być pozytywnym i wierzyć, że to był dobry sezon.

Dla mnie był to pierwszy sezon w Polsce. PlusLiga jest naprawdę bardzo silna i podobało mi się to. Nigdy nie myślałem, że będę miał okazję tutaj grać. Naprawdę jestem bardzo zadowolony i wdzięczny temu pięknemu krajowi oraz Aluron CMC Warcie Zawiercie za zaufanie.

Kiedy przyjechaliśmy do Bełchatowa w pierwszej części sezonu i pokonaliśmy gospodarzy 3:1. Graliśmy naprawdę bardzo dobrze, to był wysoki poziom siatkówki. Był to jeden z najlepszych momentów w mojej pamięci. I zakwalifikowanie się do turnieju finałowego Pucharu Polski, przegrana 2:3 przeciwko Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wiedząc, że gramy z wielką drużyną i finalistą ligi. Na boisku pokazaliśmy się na tyle dobrze, na ile było nas stać, i byliśmy blisko zwycięstwa. Nie zapomnę o tym. Nieważne, że przegraliśmy, ale było to bardzo pozytywne. Nasz zespół dał z siebie wszystko.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie