Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Miłosz Zniszczoł: Trener wymaga od nas grania więcej środkiem

7 Nov 2022 | 00:00

Niedzielny wieczór był udany nie tylko dla naszego zespołu, ale także, a może przede wszystkim dla Miłosza Zniszczoła. Nasz środkowy został wybrany MVP spotkania. Jak ocenił występ swój i całej drużyny?

 

W naszych barwach na pewno pierwsza.

Bardzo fajne. To jest zawsze miłe wyróżnienie, więc cieszę się, że mogłem pomóc dzisiaj drużynie i to zostało docenione przez komisarza.

Dokładnie. Gdzieś jest ta tendencja wzrostowa, trener wymaga też tego grania środkiem. Nie zawsze to wychodzi, ale Miguel dzisiaj rzucił do mnie trochę więcej piłek i fajnie, że mogłem trochę pograć.

Wiesz co, nawet jak gdzieś byliśmy czujni, to ta piłka gdzieś prześlizgnęła się. Gdy mieliśmy dobry blok, to wtedy broniliśmy te piłki. Nie zawsze jest tak, że blok musi być punktowy, ale jak się go dobrze ustawi, to jest łatwiej podbić piłkę. Dzisiaj na pewno podbić było więcej, niż bezpośrednich bloków.

Dokładnie tak, albo poczekać na jakiś błąd i wykorzystać okazję, gdy będzie chciał zagiąć piłkę. Naprawdę dzisiaj był wicher u góry, nie było nawet czuć piłki.

Kontrolowaliśmy ten mecz, ale w trzecim secie mieliśmy kilka punktów przewagi i chyba za bardzo się rozluźniliśmy. Popełniliśmy jeden, drugi błąd i przeciwnik złapał gdzieś wiatr w żagle. Kopnęli nas na zagrywce, mieliśmy trochę problemów, ale dobrze, że z tego wyszliśmy.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie