Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Żurek: Emocje są dla kibiców, sportowcom zależy na wygrywaniu

5 May 2022 | 00:00

Za Aluron CMC Wartą Zawiercie pierwszy mecz o 3. miejsce PlusLigi. Jurajscy Rycerze pokonali na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów 3:2. Jak to spotkanie ocenił na gorąco nasz kapitan Michał Żurek?

 

Z perspektywy boiska też tak to wyglądało. Bardzo niski poziom, bardzo dużo błędów. W przyjęciu kosmiczna ilość błędów. Wiedzieliśmy, że jeśli utrzymamy przyjęcie, to będziemy z nimi walczyli i będzie bardzo duża szansa, żeby wygrać. Nie utrzymaliśmy go, ale na szczęście wygraliśmy. W sporcie chodzi o wygrywanie, a nie o emocje, więc się z tobą nie zgadzam. Emocje są może dla kibiców, ale sportowcom chodzi tylko o wygrywanie.

Będąc na boisku wiedziałem, że gramy słabo. Powtarzałem sobie i innym, że chcę dać z siebie wszystko, chcę walczyć. Takie miałem podejście. Absolutnie nie pojawiały mi się w głowie myśli, że to czy tamto. Bardziej skupiałem się, aby pomóc drużynie, żeby się poprawić i grać lepiej. Myślę, że to dobra zmiana i wyciągnęliśmy ten mecz. Cieszę się bardzo.

Myślę, że nie będzie. Mamy ponad 9 miesięcy pracy w nogach. Wszyscy widzą, że ten poziom nie jest rewelacyjny. Nie ma co zwalać, bo tak to wygląda. To znowu będzie bardzo ciężki mecz i będą bardzo mocno naciskali na nas zagrywką. Mam nadzieję, że sobie lepiej poradzimy i wygramy.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie