Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Żurek kapitanem!

9 Aug 2021 | 00:00

Michał Żurek będzie pełnił funkcję kapitana Aluron CMC Warty Zawiercie w sezonie 2021⁄2022.

 

Do tej pory gracze występujący na pozycji libero nie mogli być wyznaczani na kapitanów drużyny podczas meczu. Dzięki zmianom w przepisach, które będą obowiązywały od początku sezonu 2021⁄2022, będzie to wreszcie możliwe.

– W poprzednim sezonie Michał Żurek udowodnił mi, że ma wszystkie cechy potrzebne, by być dobrym kapitanem. Posiada empatię w stosunku do innych graczy, zależy mu na wynikach zespołu i stawia je ponad indywidualne interesy. Jeśli ma coś do powiedzenia, nie boi się mówić i spierać się z trenerem, stając w obronie kolegów. Nie miałem żadnych wątpliwości co do tego wyboru, wsparł mnie w nim również prezes Kryspin Baran. Obaj uznaliśmy, że Michał jest w tym momencie najlepszym kandydatem – mówi trener Igor Kolaković.

Michał Żurek rolę kapitana pełnił już w trakcie turnieju PreZero Grand Prix, podczas którego drużyny rywalizowały na piasku w nietypowej odmianie 4 na 4, będącej hybrydą siatkówki plażowej i halowej.

– To jest fajne wyróżnienie, szczególnie z tego powodu, że pracowałem już z trenerem rok i miał możliwość poznania mnie w różnych sytuacjach. Z tego powodu się cieszę, że mieliśmy ciężki sezon, a po nim trener uznał, że to ja powinienem być kapitanem – przyznaje Żurek. – Ciężko mi się wypowiadać na temat tej roli, bo ostatnio byłem kapitanem w czasach juniorskich, kiedy jeszcze byłem rozgrywającym. To było tak dawno, że praktycznie tego już nie pamiętam – dodaje doświadczony libero.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie