Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Żurek: Kocioł w tej hali to olbrzymi atut

13 May 2021 | 00:00

Wielu zawodników opowiadało o tym, że w tym sezonie trudno grało się bez kibiców i tworzonej przez nich atmosfery. Podobnego zdania jest m.in. Michał Żurek. Jak nasz libero podsumował minione miesiące?

 

No pewnie, że tak. To jest olbrzymi atut tej hali, kocioł trochę taki jak kiedyś, jak ja chodziłem na Kędzierzyn, na Mostostal. Na małych halach w Kędzierzynie i Nysie. Czegoś takiego nie ma już nigdzie w PlusLidze, więc to jest ogromna przyjemność grać w takiej małej hali wśród kibiców. Natomiast trochę uważam, że to była drużyna, która jak ciężko pracowała, dobrze pracowała, była zdrowa, to grała dobrze. Jak traciła rytm, nie miała czasu na pracę, były przerwy, to kompletnie wracaliśmy do swojej najgorszej siatkówki, nie byliśmy pewni siebie, nie robiliśmy tego, co powinniśmy robić. Nie powiedziałbym, że to były tylko dwie twarze, ale z 50 twarzy i tak to wyglądało. Ten ostatni dwumecz to było trochę podsumowanie tego wszystkiego i taki rollercoaster z popsutym sprzętem, wykolejeniem się lub dużymi problemami technicznymi. Dużo emocji, ale poziom bardzo różny. Tak bym podsumował ten sezon.

Najmilej chyba moment, gdy po koronawirusie zagraliśmy bardzo dobry mecz i wygraliśmy w Warszawie. Bardzo miło wspominam ten pierwszy mecz, gdzie było jeszcze sporo kibiców i szczerze, to bardzo długo mi brakowało dobrych emocji. A gdy pojawiłem się w hali, to przypomniały mi się fajne czasy, pojawiła się gęsia skórka. Tak to powinno wyglądać, bo bardzo cenię sobie emocje w życiu, a gdy jest taka hala, walczysz o coś, są kibice, to tych emocji jest dużo i zupełnie inaczej się gra.

Myślę, że miszmasz, ich połączenie, czyli z jednej strony mieliśmy moment, gdy graliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Dostawałem mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy znają się na siatkówce, że chyba jesteśmy taką drugą ZAKSĄ. A potem bardzo mocny zjazd, ósme miejsce. Tą siłą rozpędu utrzymaliśmy się i awansowaliśmy do play-offów. Natomiast później dużo gorszy poziom, dużo gorsza siatkówka. Tak bym to podsumował.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie