Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Szalacha: Byliśmy pewni, że Skra będzie strzelać zagrywką

18 Dec 2022 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała PGE Skrę Bełchatów i zaliczyła jedenaste ligowe zwycięstwo z rzędu. Ważną postacią na boisku był Michał Szalacha, który zdobył w tym meczu 10 punktów.

 

Tak naprawdę bardzo mało trenujemy, więc dopracowujemy wszystko w spotkaniach. Na pewno to cieszy, że w końcu zaczyna to funkcjonować tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wiadomo, że im lepszy przeciwnik, tym trudniej uzyskać wysoką skuteczność. Dzisiaj pokazaliśmy, że dobrze nam się ze sobą gra, a Miguel ma do mnie coraz większe zaufanie.

Najtrudniejsze mecze są z PGE Skrą przede wszystkim dlatego, bo rozgrywamy z nimi tie-breaki. To jest największa trudność. A tak na serio, to mają dużą siłę ognia na środku. Czasami dla nas, środkowych, jest to duże ułatwienie, bo nie zastanawiamy się, co tutaj wymyślić. Niektórzy rozgrywający próbują zaskakiwać, a my wiemy, że musimy skoczyć do góry i zablokować przeciwnika. To czasami jest najłatwiejsze.

Oczywiście. Takich zespołów, w których grają zawodnicy klasy światowej i reprezentanci, nigdy nie można lekceważyć. Nawet gdyby byli ostatnim zespołem w tabeli. Wiedzieliśmy, że musimy zagrać bardzo dobrze i agresywnie zagrywką. Byliśmy pewni, że oni będą strzelać w tym elemencie. To się sprawdziło i trochę zabrakło nam właśnie agresji w tych dwóch przegranych setach. Troszkę nam w nich odjechali. Na pewno będziemy analizować to jeszcze z trenerem i do następnego meczu przystąpimy mądrzejsi.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie