Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Szalacha: Miałem świadomość, że rozgrywam dobre spotkanie

21 Jan 2023 | 00:00

Domowe spotkania z LUK-iem Lublin na pewno zapadną Michałowi Szalasze na długo w pamięci. Rok temu debiutował w naszym zespole właśnie w meczu z zespołem Dariusza Daszkiewicza, a w tym sezonie właśnie przeciwko temu rywalowi zgarnął pierwszą statuetkę MVP w żółto-zielonych barwach.

 

Miałem świadomość, że rozgrywam dobre spotkanie, ale zawsze w głowie zapamiętuje się więcej tych gorszych akcji. A ich też trochę miałem. To nie jest tak, że nie mam nic do poprawy po tym meczu. Inni też zagrali dobrze, więc na pewno kilku chłopaków zdobyło więcej punktów. Myślę, że nie zwracamy uwagi na to, kto wyjdzie na koniec na środek boiska. To wybór komisarza i zawsze wszyscy z nim się zgadzają.

Chciałbym powiedzieć, że pracowaliśmy nad tym, ale nie mieliśmy takiej możliwości. Byliśmy w trochę gorszej dyspozycji fizycznej, a niektórzy z nas mieli problemy zdrowotne. Treningi były w niepełnym składzie, ale często tak jest, że po tygodniu pracy nie w komplecie wygrywa się spotkanie. Myślę, że zagraliśmy bardzo dobrze jako zespół. Graliśmy fajnie zagrywką i w tych setach, które wygraliśmy, odrzuciliśmy Lublin od siatki. I to może być powód, dzięki któremu wygraliśmy.

Trudno powiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na słaby moment. Najlepiej byłoby, gdyby takie po prostu się nie przytrafiały. Z jednej strony można powiedzieć, że dobrze, że akurat teraz na niego trafiliśmy. Z drugiej strony jednak fajnie byłoby przepracować ten tydzień solidnie i podogrywać niektóre rzeczy, które nam nie do końca funkcjonowały. Taki jest los i nie wybiera, kiedy da problemy, więc dobrze, że przerwaliśmy małą serię porażek i wróciliśmy na zwycięską ścieżkę.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie