Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Michał Wieczorek wygrał aukcję na WOŚP i dołącza do Jurajskiej Armii!

22 Mar 2023 | 00:00

Po wielkim sukcesie naszej ubiegłorocznej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowiliśmy ponowić aukcję. Tym razem zwyciężył Michał Wieczorek, który na ten cel przeznaczył 16 700 złotych. W żółto-zielonych barwach zadebiutuje 31 marca w meczu ligowym z Cuprum Lubin.

 

Zwycięzcą pierwszej edycji aukcji przed rokiem został Tomasz Chwazik, który nie tylko wziął udział w treningu z Jurajskimi Rycerzami i zadebiutował w PlusLidze, wykonując pierwszą zagrywkę w meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom, ale także – jako pełnoprawny członek drużyny – otrzymał brązowy medal za sezon 2022/2023.

Ubiegłoroczny sukces sprawił, że w tym roku ponowiliśmy aukcję, której zwycięzcą okazał się Michał Wieczorek. Złożył on ofertę w wysokości 16 700 złotych. Warto dodać, że to właśnie on w ubiegłym sezonie do ostatnich sekund walczył o zwycięstwo z Tomaszem Chwazikiem.

– Gdy rok temu brałem udział w aukcji, nie miałem pojęcia, jaką kwotę będzie trzeba na nią przeznaczyć. Nie spodziewałem się wtedy, że Tomek Chwazik będzie licytować aż tak wysoko – mówi Michał Wieczorek. – Po cichu liczyłem, że w tym roku uda mi się wygrać, chociaż przyznaję, że ta ubiegłoroczna nieco bardziej mi pasowała ze względu na rywala. Pochodzę z okolic Radomia, więc występ przeciwko drużynie z tego miasta byłby dodatkowym smaczkiem. Tu nie chodziło jednak o sam fakt zagrania w meczu PlusLigi, ale bardziej o wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodaje.

Michał Wieczorek to 36-letni przedsiębiorca z branży budowlanej. Pochodzi z niewielkiej wsi Piaseczno na północ od Radomia. Ma 182 centymetry wzrostu, a do rozgrywek został zgłoszony jako zawodnik uniwersalny. Znajdzie się w składzie naszego zespołu na domowy mecz z Cuprum Lubin, którym zakończymy rundę zasadniczą PlusLigi. Spotkanie zostało zaplanowane na 31 marca.

Nasz nowy zawodnik jeszcze nigdy nie występował w profesjonalnych rozgrywkach, ale regularnie gra w siatkówkę rekreacyjnie. Jest także aktywnym kibicem, który pojawia się na trybunach dużych imprez siatkarskich rozgrywanych w naszym kraju.

– Wcześniej grałem w siatkówkę, ale tylko i wyłącznie amatorsko. Nie mam na tyle wysokiego poziomu, aby grać w III lidze, więc robię to jedynie dla przyjemności. Gram ze znajomymi w wynajętych szkolnych salach gimnastycznych, a czasem wybieramy się na siatkówkę plażową – przyznaje Wieczorek.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie