Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Miguel Tavares: Nawet gdy jesteś zmęczony, musisz skupiać się na zwycięstwie

20 Nov 2022 | 00:00

Pomiędzy powrotem do Zawiercia z Bułgarii, a spotkaniem z Treflem Gdańsk, minęło jedynie 39 godzin. Nie było zbyt wiele czasu na regenerację, ale Jurajscy Rycerze i tak pokonali rywali bez straty seta. Jak ten mecz ocenia Miguel Tavares?

 

Myślę, że od wygranej bez straty seta nie ma niczego lepszego. W każdym secie Trefl zaczynał mocno, ale byliśmy skoncentrowani i robiliśmy swoje, nawet gdy rywale przeprowadzali niesamowite akcje i obijali nasz blok. Zresztą było sporo grania blok-aut. My skupialiśmy się na każdym kolejnym punkcie i na robocie, którą mamy do wykonania. Wygrywamy 3:0, a to bardzo ważne 3 punkty dla naszego zespołu.

Pod względem fizycznym na pewno nie byłem gotowy w 100 procentach, ale pod względem mentalnym zawsze musisz taki być. Musimy być skupieni na tym, co tu i teraz, mentalnie nastawieni na wygraną i zdobywanie punktów. Nawet gdy jesteśmy zmęczeni. Myślę, że tak naprawdę w żadnym meczu, które rozegrałem przez całe życie, nie byłem gotowy w 100 procentach. Zawsze jest jakiś ból, dziwne uczucie, długa podróż albo po prostu ciężki trening dzień wcześniej. Gdy grasz spotkanie, to nie czujesz tego, tylko chcesz wygrać i dać z siebie wszystko. To nie jest problem, a coś, z czego możemy wyciągnąć lekcję i stać się lepszymi jako zespół.

Na pewno, ale to nie dotyczy tylko Uroša, ale całego zespołu. Znacznie łatwiej jest grać na mojej pozycji w takich drużynach, jak nasza.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie