Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Łaba: Jesteśmy jak Rocky, podnosimy się i walczymy dalej

27 Apr 2023 | 00:00

Jurajscy Rycerze z Jastrzębia-Zdroju wrócili bez wygranego seta i przedłużenia marzeń o finale PlusLigi. Siatkarze Jastrzębskiego Węgila zwłaszcza zagrywkami wybili nam z głowy myśli o czwartym i piątym meczu. Jak trzecie i jak się okazało spotkanie półfinałowe ocenia Patryk Łaba?

 

Myślę, że to bardzo podobny sposób zagrywki i w obu przypadkach ich prędkość wynosiła ponad 120 km/h. W takich sytuacjach nie można nic zrobić, trzeba reagować instynktownie. Niestety, musimy to zaakceptować. Na nasze nieszczęście takie serwisy były posyłane do nas seriami i w Iławie, i w Jastrzębiu. Ciężko złapać swój rytm, jeśli w jednym ustawieniu traci się kilka punktów. Na pewno nie pomaga to w budowaniu pewności siebie.

Oczywiście, że była wiara, bo bez niej nie odrobilibyśmy tej straty i nie byłoby walki na styku. Staraliśmy się nakręcić, złapać swój rytm, pociągnąć z wątroby i zagrać na emocjach, bo to czasem pomaga i udaje się bronić przypadkowe piłki lub atakować z większym szczęściem. Niestety, nie udało się odwrócić losów spotkania i to jastrzębianie zgarnęli dzisiaj pełną pulę, a my zostaliśmy z niczym.

Wydaje mi się, że jesteśmy trochę jak Rocky Balboa. Dostajemy gonga, spadamy, ale podnosimy się i walczymy dalej. Tak samo będzie teraz, bo ta rywalizacja w półfinale nas boli. Będziemy chcieli pokazać się z lepszej strony i zdobyć medal. Na pewno dla kibiców, ale przede wszystkim dla siebie, bo zagwarantuje nam to udział w Lidze Mistrzów w następnym sezonie.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie