Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Niemiec: Myślę, że przez ten sezon zyskałem dużo doświadczenia

6 May 2021 | 00:00

Sezon 2020/2021 był jednym z najtrudniejszych w historii PlusLigi. Dla wielu zawodników był jednak cennym doświadczeniem, o czym wspomina  Patryk Niemiec. Jak nasz środkowy podsumował minione 10 miesięcy pracy?

 

Myślę, że ten sezon dla każdego sezonu był trudny i słyszałem opinie wielu zawodników, że najtrudniejszy w ich karierze. Przez sytuację, którą mamy, mieliśmy wiele przestojów i to nawet parę razy w trakcie sezonu, które wybijały z rytmu. Na pewno przejście choroby powodowało powroty starych bólów, starych kontuzji, co wytrącało zawodników z formy, więc wydaje mi się, że to był jeden z najtrudniejszych sezonów i mam nadzieję, że więcej się nie powtórzy. Myślę, że zyskałem dużo doświadczenia przez ten sezon, który zdarzył się tak naprawdę wciąż na początku mojej kariery i mogę być przygotowany na kolejne problemy w późniejszych latach, które, mam nadzieję, się nie zdarzą. Wiem, na czym się skupić, żeby nie wypaść z tych rytmów. Wracając do zespołowego wyniku, myślę, że spodziewaliśmy się czegoś więcej po rozpoczęciu tego sezonu, szło nam całkiem nieźle, aż do przerwy covidowej, po której wróciliśmy i zaczęła się seria porażek. Wydaje mi się, że wejście do ósemki było jednym z naszych podstawowych celów, ale liczyliśmy na coś więcej. W meczu z Jastrzębiem nasza forma wróciła do podstawowej z początku sezonu, ale nie starczyło to do tego, aby ich pokonać. Myślę, że ósme miejsce to jest lekki niedosyt.

Myślę, że tak samo jak drużynowo. Jeden z najcięższych sezonów, pokazałem się bardzo dużo na boisku, wiem nad czym się skupić i więcej pracować. Myślę, że nie jestem w pełni zadowolony z tego sezonu. Będąc tak wiele na boisku nie czuję się usatysfakcjonowany w 100 procentach. Myślę, że mogło być lepiej.

Najbardziej zapamiętam mecz po pierwszej przerwie covidowej w Warszawie, z moim poprzednim zespołem. Wygraliśmy 3:0. Potem posypała się seria porażek i to w sumie też najbardziej zapamiętam.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie