Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Niemiec: Na treningach nakręcamy się nawzajem

12 Apr 2022 | 00:00

Jednym z Jurajskich Rycerzy, który ma na swoim koncie medal PlusLigi, jest Patryk Niemiec. Czy takie doświadczenie pomaga w grze o najwyższe cele?

 

Myślę, że podobnie. Tak jak mówisz. W jednych mniej grałem, ale był sukces. W drugich grałem z gorszym rezultatem, ale myślę, że każdy play-off zapada w pamięć. To są o wiele większe emocje niż taki zwykły mecz w fazie zasadniczej. Każdy udział w tej rundzie to niesamowite przeżycie.

Tak jak mówiłem. To są duże emocje, poświęcenie, ciężka praca przez cały sezon, więc cieszę się, że ten medal był. Myślę, że to jest zwieńczenie tego całego sezonu, pracy i poświęceń.

Myślę, że tak. To już widać po zawodnikach na treningu. Każdy daje z siebie maksimum i jeszcze dokręca tę śrubę, więc nakręcamy siebie nawzajem.

Myślę, że to może działać na naszą korzyść. My mamy pełny materiał do analizy, a oni taki trochę niekompletny, bo w Pucharze Polski graliśmy bez rozgrywających. Wydaje mi się, że będą i tak przygotowani, nastawieni bojowo. Tak samo jak my. Możemy spodziewać się ciężkiego meczu.

Raczej nie, bo w sporcie jest tak, że zawodnik zmienia się w każdym sezonie. Wystarczy zagrać w innej drużynie, w innym składzie, z innym rozgrywającym. Tu tak naprawdę znamy się, ale wiedza z tamtych lat nie pomoże mi na boisku.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie