Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Patryk Niemiec: Trzeci set wiele o nas świadczy

14 Mar 2022 | 00:00

Jednym z Jurajskich Rycerzy, którzy niedzielne spotkanie mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych jest Patryk Niemiec. Nasz środkowy mógł pochwalić się skutecznością w ataku na poziomie 83 procent, nie skończył tylko dwóch piłek. Czy pomogła mu w tym znajomość siatkarzy z Warszawy?

 

Dokładnie. Można powiedzieć, że w tym starciu uruchomiliśmy trochę grę środkiem. Nie wiem, ile dokładnie było tych punktów, zgubiłem się w liczeniu. Dobrze, że chociaż tym nadrabiałem, bo nie czułem za bardzo tego bloku, nie zdobyłem nim żadnego punktu i tylko dotykałem piłkę. Cieszę się, że chociaż nadrabiałem atakiem.

Nie wiem, czy w ogóle była taka sytuacja w moim życiu.

Wykorzystałem trochę to, że oni też mnie znają i wiedzą, w które strefy atakuję najczęściej. Mogłem odwrócić grę i to dużo pomogło.

Wierzyłem i dobrze, że tak się stało. Widać po nas, że potrafimy wziąć się w garść, odrobić straty. Uroš pociągnął nas na zagrywce. Myślę, że to niesamowite, że nam się udało i wiele o nas to świadczy.

Niestety Maxiemu wróciła ta kontuzja. Mam nadzieję, że to nic poważnego i zaraz wróci do treningów. Na szczęście Miguel był już w pełni gotowy, mógł wejść i zastąpić Maxiego. Widać, że to też skutkowało, wszystko grało. Jesteśmy spójną drużyną.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie