Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Paweł Halaba następny sezon spędzi na wypożyczeniu

2 Jun 2021 | 00:00

Paweł Halaba w kolejnym sezonie nie będzie występować w barwach Aluronu CMC Warty Zawiercie. Przyjmujący zostanie wypożyczony do innego klubu.

 

Paweł Halaba do Zawiercia trafił po świetnym sezonie 2019/2020, w którym grał w Treflu Gdańsk. W żółto-zielonych barwach występował przez rok. W tym czasie na boisku pojawiał się w 23 spotkaniach: 21 w PlusLidze oraz 2 w Pucharze Polski.

– Paweł trafił do nas po świetnych występach w Gdańsku i wiązaliśmy z nim bardzo duże nadzieje. Po zabiegu przebytym latem, w tym trudnym, szarpanym i nietypowym sezonie nie zdołał wrócić do szczytowej formy i pokazać pełni potencjału. Nie tracimy wiary w jego możliwości, dlatego zaakceptowaliśmy jego prośbę o wypożyczenie do klubu, w którym będzie miał mniejszą konkurencję do gry i będzie mógł się odbudować. Wierzymy, że dzięki temu za rok wróci do nas jako siatkarz jeszcze lepszy i pewniejszy siebie, co pozwoli mu pokazać w naszych barwach pełnię swoich umiejętności – mówi prezes Kryspin Baran.

Halaba w ciągu swojego roku w Aluronie CMC Warcie Zawiercie zdobył 155 punktów. Skończył 132 z 278 ataków, co dawało mu 47 proc. skuteczności i 31 proc. efektywności. Dołożył do tego 13 asów serwisowych oraz 10 punktowych bloków.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie