Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Piotr Orczyk: Musimy być w pełni skoncentrowani, aby myśleć o zwycięstwie

11 Feb 2022 | 00:00

W Hali Nysa do tej pory graliśmy tylko raz i wróciliśmy do Zawiercia z wygraną 3:2. MVP został wtedy Piotrek Orczyk. Jak nasz przyjmujący wspomina tamten mecz?

 

Znam chyba jedynie tyle, ile oglądałem tę drużynę w wielu meczach w tym sezonie. Wydaje mi się, że niejednokrotnie troszkę brakowało im szczęścia w niektórych sytuacjach, niektórych spotkaniach, aby przechylić szalę na swoją korzyść i stąd tyle porażek na koncie Stali. Uważam, że na pewno musimy podejść do tego meczu w pełni skoncentrowani, aby móc myśleć o zwycięstwie.

Myślę, że to nie ma jakiegoś większego wpływu. Przed meczem trenerzy przygotują odpowiednią taktykę, odprawę. To wtedy uczymy się tych zawodników, patrzymy, co w danym momencie grają i jak to wygląda w tym sezonie. To, że pamiętam kogoś sprzed kilku sezonów, nic nie znaczy, bo teraz może to być zupełnie ktoś inny, może zmienić swój styl. Myślę, że to nie ma jakiegoś większego wpływu. Trzeba po prostu skoncentrować się, nauczyć ich gry i dostosować do tego.

Drużyna aż tak się nie zmieniła, a mecz pamiętam, bo do pewnego momentu układał się po naszej myśli, ale potem coś zaczęło uciekać i przedłużyło się aż do pięciu setów. Fajnie, że wtedy nam się udało wygrać i mam nadzieję, że powtórzymy to, ale tym razem za 3 punkty.

Wystąpimy w roli faworyta i zawsze lekka presja towarzyszy tej roli. Nysa musi walczyć o każdy punkt i na pewno będzie starała się nam je wyrwać. Musimy uzyskać swój odpowiednio wysoki poziom gry i zaprezentować się na tyle dobrze, aby przeciwstawić się rywalowi.

Zdecydowanie tutaj postawiłbym na Ben Tarę, który w tym zespole zdecydowanie gra najlepiej, ciągnie grę tej drużyny i trzeba na niego uważać. Jest bardzo skocznym i fizycznym zawodnikiem, więc trzeba być dobrze przygotowanym na niego i starać się przede wszystkim tego atakującego zatrzymać.

Zdecydowanie lubię takie gorące tereny, gdzie fani są naprawdę głośni i tę atmosferę czuć od samego początku. Na pewno będzie się fajnie grało. Nasi kibice na pewno licznie pojawią się w Nysie, będą nas dopingować, więc na atmosferę nie będziemy mogli narzekać.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie