Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Przełamać klątwę iławskiej hali

20 Oct 2023 | 00:00

Sezon 2023/2024 rozpoczynamy na wyjeździe. W pierwszym meczu PlusLigi zmierzymy się z ósmą drużyną minionych rozgrywek – Indykpolem AZS- em Olsztyn.

 

W związku z przedłużającymi się pracami budowlanymi do użytku w dalszym ciągu nie jest oddana hala Urania. Oznacza to, że olsztynianie nowy sezon zaczną w Iławie, gdzie rozgrywają mecze od jesieni 2021 roku. Jurajscy Rycerze z Indykpolem AZS-em Olsztyn mierzyli się w tamtejszym obiekcie już cztery razy i zawsze lepsza okazywała się drużyna gospodarzy.

– Hala w Iławie jest zdecydowanie wyższa i jest więcej miejsca do grania. Na pewno ciężko gra się tam zespołom, które przyjeżdżają, bo jest specyficzna – mówi Karol Butryn, który przez dwa lata występował tam w roli gospodarza.

Bliscy zwycięstwa byliśmy jedynie w kwietniu tego roku, gdy w trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym przegraliśmy dopiero po tie-breaku. W kolejnym tradycji stało się jednak zadość i nie urwaliśmy ani seta. Podobnie wyglądało to w obu rozegranych wcześniej meczach fazy zasadniczej.

W decydującym starciu w Zawierciu, w którym nie brakowało zresztą kontrowersji, to Jurajscy Rycerze wygrali 3:1 i awansowali do półfinału. To tylko dodaje smaczku sobotniej rywalizacji, podobnie jak przenosiny Karola Butryna, który zadebiutuje w naszych barwach właśnie w spotkaniu z byłym klubem. To właśnie świetne występy w drużynie z Warmii sprawiły, że dostał szansę w reprezentacji Polski.

– Miło jest wrócić w miejsce, w którym spędziło się dwa lata. Emocje na pewno będą większe, ale mam nadzieję, że zapanuję nad nimi i pokażemy dobrą siatkówkę – dodaje Butryn.

Wśród Jurajskich Rycerzy jest jeszcze jeden były zawodnik olsztyńskiego klubu. To Miłosz Zniszczoł, który grał w Indykpolu AZS-ie w latach 2014-2019.

Odejście Butryna to niejedyna zmiana w ekipie Akademików. Po sześciu latach zespół opuścił dotychczasowy kapitan, Holender Robbert Andringa, a także amerykański środkowy Taylor Averill oraz Mateusz Poręba, Bartłomiej Lipiński, Jan Król i pozyskany awaryjnie w trakcie sezonu Grzegorz Pająk. Olsztynianie postarali się jednak o godne zastępstwo. Na ataku będzie występował utytułowany reprezentant Brazylii, Alan Souza, do zdrowia wrócił rozgrywający Joshua Tuaniga, a na przyjęciu dołączyli Nicolas Szerszeń i nadzieja argentyńskiej siatkówki, Manuel Armoa. Lukę na środku postarają się natomiast wypełnić Cezary Sapiński i znany z występów w kadrze juniorów Jakub Majchrzak. W drużynie pozostali natomiast między innymi świetnie nam znany Moritz Karlitzek czy utalentowany libero Kuba Hawryluk. Trener nadal jest uznany argentyński fachowiec, Javier Weber.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie