Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

PSG Stal lepsza w strugach deszczu

13 Aug 2022 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie uległa PSG Stali Nysa 0:2 i poniosła pierwszą porażkę w turnieju PreZero Grand Prix. W niedzielę o 11:00 w meczu decydującym o awansie do półfinału imprezy Jurajscy Rycerze zmierzą się z Projektem Warszawa.

 

Spotkanie z PSG Stalą było rozgrywane w ulewnym deszczu. Tym razem Roberto Rotari desygnował do gry Dawida Konarskiego, Miguela Tavaresa, Marcina Walińskiego i Michała Szalachę, za którego do przyjęcia wchodził nasz 15-letni libero Miłosz Kotela. Rywale lepiej zaadaptowali się do nietypowych warunków dla siatkarzy, którzy na co dzień trenują i grają pod dachem. W efekcie prowadzili od samego początku i pilnowali następnie kilkupunktowej przewagi aż do samego końca. Od początku drugiej partii Konarskiego zastąpił Wiktor Rajsner, który od razu stał się celem zagrywek przeciwników, ale radził sobie z przyjęciem. Jurajscy Rycerze zacięli się jednak w dwóch kolejnych ustawieniach i w pewnym momencie tracili już 10 punktów. Nie zamierzaliśmy jednak składać broni, zmniejszyliśmy straty o połowę, a dzięki ambitnej grze w obronie była szansa, by zbliżyć się do PSG Stali jeszcze bardziej, ale ostatnie akcje znowu należały go rywali.

Oznacza to, że Nysanie są już pewni gry w półfinale, a nasz zespół będzie o to musiał powalczyć z Projektem Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę (14 sierpnia) o 11:00, transmisja w Polsacie Sport.

Skład: Tavares, Konarski, Szalacha, Waliński oraz Kotela, Rajsner

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie