Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Santi Danani: Na razie musimy znaleźć swój rytm

16 Sep 2022 | 00:00

Santiago Danani zadebiutował jako gracz naszego klubu w meczu kontrolnym z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Argentyński libero, który do Zawiercia przyjechał zaledwie dwa dni wcześniej, zagrał w pierwszych trzech setach. Jak odnalazł się w nowym zespole?

 

Oczywiście, bo bardzo chciałem szybko poznać się z zespołem. Nie mogłem się już doczekać i chciałem od razu wejść do gry. Cieszę się, że od razu zagrałem.

Moi koledzy z drużyny są niesamowici. To bardzo dobrzy zawodnicy, więc jestem szczęśliwy, że mogłem z nimi zagrać. Oczywiście potrzebujemy chwili, aby znaleźć wspólny rytm, wejść na nasz najwyższy poziom. Musimy być cierpliwi, bo sezon jest długi. Na razie musimy znaleźć nasz rytm meczowy.

Tak jak powiedziałeś, mają szeroki skład z wieloma dobrymi zawodnikami, więc granie tego typu meczów jest ważne. Wygraliśmy 3:1, ale musimy być spokojni i krok po kroku robić swoje każdego dnia.

Jestem szczęśliwy, ale jestem tutaj dopiero dwa dni. Muszę nauczyć się wszystkiego o tym mieście, nie znam tutaj nikogo. Jestem jednak zadowolony i czuję się tu dobrze.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie