Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Santiago Danani: Cieszę się, że jestem w Polsce, bo teraz będzie to mój dom

18 Aug 2022 | 00:00

Nowy libero Aluron CMC Warty Zawiercie, Santiago Danani, przyjechał do Polski wraz z reprezentacją Argentyny, aby rozegrać tu ostatnie mecze kontrolne przed mistrzostwami świata. Kilka dni po zakończeniu turnieju Santi dołączy do pozostałych Jurajskich Rycerzy, którzy przygotowują się do sezonu 2022/2023.

 

Polska to z pewnością jeden z najlepszych zespołów na świecie, dlatego bardzo ważne jest, że możemy się z nim zmierzyć. To samo dotyczy Serbii i Iranu, chociaż z tą ostatnią drużyną gramy też w grupie mistrzostw, więc jest to trochę dziwna sytuacja. Granie takich spotkań jest bardzo ważne, bo dzięki temu możemy rozpocząć mistrzostwa, będąc we właściwym rytmie. Ponadto dla mnie możliwość przebywania w Polsce to coś specjalnego, bo to będzie mój dom w nadchodzących miesiącach.

Nie, nie czujemy presji. Zdobyliśmy ten medal i nikt nam go już nie zabierze. Oczywiście, wszyscy będą oglądać nasze mecze z myślą: “zobaczymy, czy to była jednorazowa niespodzianka”. Ale dla nas to nie ma znaczenia, czeka nas kolejny wielki turniej. Chcemy znowu się świetnie spisać, chcemy walczyć z każdym. Dlatego nie czujemy presji.

W każdym turnieju mamy taki sam cel. Chcemy grać w każdym meczu na maksimum możliwości i dotrzeć tak daleko, jak to możliwe. Naszym zdaniem stawianie sobie jakiegoś konkretnego celu nie jest dobre. Możesz powiedzieć, że mierzysz w półfinał, ale kiedy go osiągniesz, czujesz się spełniony i łatwo stracić motywację na dalszą część mistrzostw. Dlatego chcemy wygrać każde kolejne spotkanie, dać z siebie 100 procent i to jest nasz cel.

Chcę i lubię grać w każdym spotkaniu. W razie czego mamy jednak drugiego libero, bo taką rolę może pełnić Jan Martinez. To przyjmujący, ale na pewno poradzi sobie też na tej pozycji. Cieszę się natomiast, że trener tak mi ufa, to dla mnie bardzo ważne.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie