Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Santiago Danani: To przyjemność grać w obiektach takich jak Tauron Arena

25 Feb 2023 | 00:00

Krakowska Tauron Arena to hala dobrze znana kilku Jurajskim Rycerzom z rozgrywek międzynarodowych. Jednym z nich jest Santiago Danani, który wspomnienia z niej ma dość świeże, bo w sierpniu ubiegłego roku występował w niej podczas Memoriału Wagnera.

 

Tak, chociaż ostatnio graliśmy w Gdańsku i bardzo podobała mi się tamtejsza hala, która również była bardzo duża. Ale Tauron Arena jest chyba najpiękniejsza z tych, które do tej pory odwiedziłem. Kilka miesięcy temu grałem tutaj z reprezentacją Argentyny przeciwko Urošowi i Serbii. Naszymi rywalami byli także Polacy oraz Irańczycy i to był sprawdzian przed mistrzostwami świata. To przyjemność grać w takich obiektach.

Zmiana hali to nie problem, bo siatkówka jest wszędzie taka sama. Jedna siatka, dwie antenki, jedna piłka. Wszędzie gramy sześciu na sześciu i naprawdę nie skupiam się za bardzo na rozmiarze obiektu lub różnicach pomiędzy halami. Oczywiście, fajnie jest grać przed taką liczbą kibiców i w turnieju takiej rangi. Final Four Puchar Polski jest zawsze wyjątkowy.

Na takim etapie, w półfinale Pucharu Polski, nie możesz wybrać sobie łatwego przeciwnika. Pierwszą rundę fazy zasadniczej skończyliśmy jako lider, oni byli na czwartym miejscu. Pozostałe dwa zespoły także są bardzo silne, więc nie byłoby większej różnicy. Z ZAKSĄ graliśmy ostatnio także w Lidze Mistrzów, więc może przez to sobotnie starcie wydaje się nieco wyjątkowe. My znamy ich, oni znają nas, więc to będzie na pewno bardzo dobre spotkanie.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie