Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Starcie najdłużej niepokonanych

9 Mar 2023 | 00:00

W sobotę na Torwarze spotkają się dwie jedyne drużyny, które od początku lutego nie zaznały w PlusLidze smaku porażki. Jedziemy do stolicy jako lider tabeli, by zmierzyć się tam z Projektem, który spisuje się rewelacyjnie od momentu zmiany trenera po… przegranej w Zawierciu.

 

Dla ekipy z Warszawy początek sezonu był bardzo rozczarowujący. Problemy zdrowotne kilku podstawowych graczy przełożyły się na słaby start. Gdy Projekt przyjeżdżał do Zawiercia pod koniec listopada na mecz 12. kolejki, zajmował dopiero 10. miejsce w PlusLidze. Jurajscy Rycerze wygrali wtedy pewnie w trzech setach, a dla stołecznego zespołu była to już siódma porażka. Władze klubu podjęły decyzję o rozstaniu z trenerem Roberto Santillim, którego zastąpił dotychczasowy asystent Piotr Graban.

Jak się okazało, był to punkt zwrotny dla warszawian, którzy zaczęli wygrywać mecz za meczem i rozpoczęli marsz w górę tabeli. Pod wodzą nowego szkoleniowca ulegli tylko Asseco Resovii Rzeszów, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Poza tym odnieśli aż trzynaście zwycięstw i awansowali na 5. pozycję, doganiając czwartą Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (która ma minimalnie lepszy stosunek setów, ale też zaległe spotkanie do rozegrania).

Co więcej, Projekt jest niepokonany w hali Torwar. Ze względu na jej ograniczoną dostępnością większość meczów rozgrywa jednak w Arenie Ursynów i to tam poniósł trzy domowe porażki. W hali przy ulicy Łazienkowskiej grał natomiast tylko trzy razy – wygrał tam 3:0 z Barkomem Każany Lwów, 3:2 z PGE Skrą Bełchatów i 3:1 z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Nasz zespół nie może się wprawdzie pochwalić tak długą serią bez przegranej, jak rywale, ale ostatnią porażkę ponieśliśmy pod koniec stycznia w Katowicach. To sprawia, że jesteśmy drugą najdłużej niepokonaną drużyną w lidze, a po zwycięstwie 3:0 nad Asseco Resovią Rzeszów awansowaliśmy na pozycję lidera.

– Takie mecze, jak ten z Rzeszowem, dodają nam skrzydeł. Cieszę się, że wróciliśmy na zwycięską ścieżkę – przyznaje Bartosz Kwolek, który jeszcze w poprzednim sezonie był siatkarzem Projektu.

Sobotnie starcie będzie okazją nie tylko do tego, by zdobyć Torwar jako pierwszy zespół w tym sezonie, ale także, by wygrać w tym obiekcie po raz pierwszy w historii naszego klubu. W Warszawie odnieśliśmy zwycięstwo tylko raz, w listopadzie 2020 roku, ale wtedy mecz odbywał się na Ursynowie przy pustych trybunach (ze względu na obostrzenia pandemiczne). Pozostałe cztery spotkania kończyły się wygraną gospodarzy.

Powrót do stolicy będzie wyjątkowy dla Bartka Kwolka, który grał w Warszawie od początku seniorskiej kariery aż przez sześć lat. Po raz pierwszy wystąpi na Torwarze w roli gościa.

– Stresu w ogóle nie ma. Jeśli chodzi o sam klub, to średnio mam sentyment, ale do Warszawy on jest i miło będzie wrócić do hali, w której rozgrywałem swoje pierwsze mecze w PlusLidze – mówi nasz przyjmujący.

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie