Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Udany rewanż na mistrzach Europy

3 Sep 2021 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała w Strzelcach Opolskich Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym Jurajscy Rycerze zrewanżowali się za porażkę takim samym stosunkiem dzień wcześniej w Zawierciu.

 

Od początku gospodarze, wzmocnieni w porównaniu do czwartkowego starcia Erikiem Shojim, świetnie radzili sobie w obronie. Grali też skutecznie w kontrataku, w efekcie po udanym zbiciu Bartłomieja Klutha było już 10:6. Kędzierzynianom sprzyjało na dodatek szczęście, bo po zagrywce Wojciecha Żalińskiego piłka przetoczyła się po taśmie i wpadła w nasze boisko. W efekcie zrobiło się już 18:12. Gracze ZAKSY nie wypuścili tej przewagi z rąk i wygrali do 19.

Drugi set rozpoczął się od efektownego bloku Michała Szalachy. To był zwiastun znacznie lepszej gry naszej drużyny. Skuteczny na prawym skrzydle był Dawid Konarski, a po asie Miłosza Zniszczoła zrobiło się 12:9. Taśma znowu pomogła gospodarzom, tym razem Kluthowi, i przewaga zawiercian stopniała do 17:16. Seria przy kolejnych dobrych zagrywkach Zniszczoła pozwoliła jednak szybko odskoczyć na 22:17. Nie pozwoliliśmy już kędzierzynianom na zniwelowanie start i wygraliśmy do 20.

Od trzeciej partii na boisku pojawili się Mateusz Malinowski i Wiktor Rajsner. Początek miał wyrównany przebieg, dopiero przy stanie 11:11 nasz zespół uciekł na trzy punkty, w czym pomógł as Piotrka Orczyka. Udany atak Kamila Baranka, który przebił się przez blok rywali, dał już 4 punkty przewagi i zmusił trenera Gheorghe Cretu do wzięcia przerwy na żądanie. Punkt zagrywką dołożył również Rajsner, blokiem poprawił Zniszczoł i zrobiło się 23:16. Seta kiwką zakończył Maxi Cavanna.

Od początku kolejnej partii w miejsce Zniszczoła na boisko wszedł Patryk Niemiec. Po pierwszych akcjach, które przebiegały punkt za punkt, Jurajscy Rycerze zaczęli ucieczkę przy zagrywkach Cavanny i zbudowali błyskawicznie pięciopunktową przewagę. Nasz zespół był nie tylko skuteczny w ataku, ale dokładał też punkty blokiem i serwisem. Dzięki temu zrobiło się 19:12. ZAKSA próbowała jeszcze zerwać się do pościgu, ale nasi siatkarze nie pozwolili zniwelować strat. Set zakończył się zwycięstwem Aluron CMC Warty 25:19 po skutecznym ataku grającego świetne zawody Kamila Baránka.

Skład: Cavanna, Konarski, Orczyk, Depowski, Zniszczoł, Szalacha, Makoś (L) oraz Baránek, Malinowski, Rajsner, Niemiec

Statystyki

Zapis meczu

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie