Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević: Czuję się znacznie lepiej, niż tydzień temu

14 Feb 2023 | 00:00

Po pierwszym spotkaniu w repasażach Ligi Mistrzów to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest bliższa awansu do ćwierćfinału. Co zdaniem Uroša Kovačevicia musimy poprawić w rewanżu, aby przejść do kolejnej fazy rozgrywek?

 

Szczerze mówiąc, to nie zastanawiałem się nad tym, ale mam nadzieję, że właśnie teraz mnie to czeka. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to bardzo dobry zespół, do którego mamy duży respekt. Ale jedziemy tam, nie mając nic do stracenia. Postaramy się pokazać naszą najlepszą siatkówkę i zobaczymy, co się wtedy wydarzy.

Straciliśmy wtedy szansę, przegrywając we własnej hali, gdy – nawet nie wiem i nie pamiętam dlaczego – zagraliśmy fatalny mecz. Tak jak mówiłem wcześniej, my w Kędzierzynie-Koźlu nie mamy nic do stracenia. Nie wydaje mi się jednak, żeby to był rewanż, bo oni mają paru nowych zawodników i to inny zespół. Jesteśmy profesjonalistami i jedziemy wykonać swoją pracę i zagrać jak najlepiej dla naszego klubu. Jeśli każdy z nas da z siebie więcej niż 100 procent, to mamy ciągle szansę na awans.

To była bardzo bolesna porażka. Mieliśmy zwycięstwo w rękach, graliśmy znacznie lepiej. Mecz o wszystko w Lidze Mistrzów to jednak zupełnie nowa karta i to poprzednie starcie w PlusLidze nie ma żadnego znaczenia. Mamy swoje szanse, więc musimy użyć wszystkich naszych broni. Sam czuję się znacznie lepiej fizycznie, niż jeszcze tydzień temu. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Nie mam pojęcia, bo to jest spotkanie kompletnie innego gatunku. Niby nie mamy nic do stracenia, ale przegrana oznacza odpadnięcie z Ligi Mistrzów. Jedziemy do Kędzierzyna-Koźla, aby dać zarówno naszym kibicom, jak i samym sobie szansę gry w ćwierćfinałach. To jest nasz cel.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie