Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević: Mieliśmy szanse na zwycięstwo w każdym secie

6 Mar 2022 | 00:00

W hicie kolejki Jurajscy Rycerze ulegli Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Nie udało się urwać liderowi PlusLigi ani jednego seta, ale nikt nie mógł narzekać na brak emocji. Jak ten mecz ocenia Uroš Kovačević?

 

Na pewno. Oni są bardzo dobrym zespołem, ale mieliśmy szanse na zwycięstwo w każdym z setów. Nie wykorzystaliśmy ich. Nie chcę szukać alibi, ale mieliśmy pewne problemy w ostatnich 2-3 tygodniach, więc ciężko było oczekiwać, że przyjedziemy tutaj i łatwo wygramy. Cieszę się jednak, że daliśmy z siebie wszystko na boisku, walczyliśmy do samego końca. Wielkie gratulacje dla ZAKSY, bo zagrali bardzo dobrze. Ważne, że naciskaliśmy na nich i wierzyliśmy do ostatniego gwizdka. Taka jest siatkówka, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Nie martwię się tym.

Granie z tak mocnymi zespołami to dla nas przede wszystkim dobry trening. Ważne są play-offy i mam nadzieję, że będziemy w nich w najlepszej formie. Bez kontuzji, chorób i przeziębień, a drużyna będzie w komplecie. Mam nadzieję, że dobrze się przygotujemy i pokażemy, jakim zespołem jesteśmy. Dzisiaj udowodniliśmy, że potrafimy grać, nawet jeśli nie wszyscy jesteśmy w dobrej formie i do końca zdrowi. Potrafimy walczyć.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie