Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević: Na pewno będzie lepiej, niż gdy grałem jako rozgrywający

9 Apr 2022 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie w tym sezonie z Asseco Resovią Rzeszów grała trzykrotnie, ale tylko raz z Urošem Kovačeviciem na pozycji przyjmującego, dopisując wtedy na swoje konto zwycięstwo. Jak serbski zawodnik czuje się przed wtorkowym meczem, który rozpocznie rywalizację w fazie play-off PlusLigi?

 

Wszystkiego po trochu. Po to graliśmy cały sezon, aby dostać się do play-offów, tak to wygląda w prawie każdym sporcie zespołowym. Oczywiście, one są ważniejsze od rundy zasadniczej, ale to nadal ta sama gra na takim samym boisku. Tak wygląda siatkówka. Dla kibiców na pewno to będą wspaniałe widowiska, bo naprzeciwko siebie staną dwie świetne drużyny. Zobaczymy, co wydarzy się we wtorek.

To zupełnie coś innego, bo gramy z tym samym przeciwnikiem dwa albo trzy mecze. To bardzo, bardzo ważne, żeby mieć silną psychikę, bo grasz cały czas z tym samym rywalem, który dobrze zna twój zespół. Do tego z Resovią graliśmy już trzy razy, więc to będzie spotkanie, w którym na pewno ważna będzie psychiczna odporność obu drużyn. Mam nadzieję, że będziemy przygotowani w najważniejszym momencie.

Myślę, że na pewno będzie lepiej, niż gdy grałem jako rozgrywający. Czekam na to spotkanie, bo to będzie wielkie starcie i mam nadzieję, że wygramy przed własną publicznością.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie