Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević: Naszym celem była wygrana w tym meczu

1 Sep 2022 | 00:00

Na tegorocznych mistrzostw świata bardzo dobrze spisuje się reprezentacja Serbii, która wygrała wszystkie mecze fazy grupowej i nie straciła przy tym ani jednego seta. W ostatnim spotkaniu pokonała Tunezję, a Uroš Kovačević był w nim najlepiej punktującym zawodnikiem.

 

Tunezyjczycy to dobrzy zawodnicy, a do tego świetnie weszli w mecz. My tego nie zrobiliśmy, chociaż powinniśmy. To był nasz cel, ale nie udało się go zrealizować. Ostatecznie wygraliśmy tego pierwszego seta, co było ważne dla nas. Naszym celem była wygrana w tym starciu, zdobyliśmy trzy punkty i tyle.

To zależało tylko od nas. Zaczęliśmy słabiej tego pierwszego seta, bo nie weszliśmy dobrze w mecz. Nasze głowy nie były jeszcze skupione na graniu. Gdy nagle zobaczyliśmy, że rywale mają pięć punktów przewagi nad nami, zaczęliśmy robić swoje. No tacy już jesteśmy. Uratowaliśmy pierwszą partię, a potem wygraliśmy całe spotkanie.

Tak, zdobyliśmy 9 punktów i czekamy na kolejnego rywala.

Według mnie to dobre rozwiązanie. Będziemy mieć w końcu chwilę przerwy, czas na spokojny trening. Będziemy mogli troszkę odpocząć. Lubię sposób w jaki jest zorganizowany ten turniej bo nie grasz mecz za meczem i tak powinny wyglądać mistrzostwa świata.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warty Zawiercie