Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Uroš Kovačević po meczu z Polską: To jest właśnie piękno siatkówki!

5 Sep 2021 | 00:00

Po kapitalnym widowisku Polska pokonała w Krakowie Serbię 3:2 w hitowym starciu grupy A mistrzostw Europy. Mimo porażki ze świetnej strony pokazał się przyjmujący Aluron CMC Warty Zawiercie, Uroš Kovačević, który zdobył 22 punkty.

 

Mecze z Polską zawsze są trudne. To jest właśnie piękno siatkówki, gdy spotykają się dwa świetne zespoły. My przegraliśmy, ale jesteśmy bardzo zmęczeni, bo to nasz trzeci mecz z rzędu o 20:30. Za każdym razem kolację jemy o 0:30. Nie było to łatwe, ale zdołaliśmy zagrać bardzo dobrze. Jestem bardzo dumny ze swojej drużyny, ale chcę też pogratulować Polakom zwycięstwa.

Mogę ocenić nas na 10, bo mamy świetny zespół, bronimy tytułu. Wiemy, jak o siebie zadbać i pokażemy to w najbliższej przyszłości, że przyjechaliśmy tu po coś. Oczywiście, to jest siatkówka i wszystko może się wydarzyć. Ta porażka to jednak nic specjalnego, tak jak mówiłem wczoraj, mogliśmy wygrać lub przegrać, bo to faza grupowa. Prawdziwa gra zacznie się od 1/8 finału. Wtedy naprawdę trzeba wygrać, inaczej jedzie się do domu.

Oczywiście, że tęskniłem za kibicami. Kocham publiczność, sport bez niej nic nie znaczy. Zwłaszcza tu w Polsce fani naprawdę pasjonują się siatkówką. Bardzo się cieszę, że właśnie tu gramy mistrzostwa Europy, bo to wyjątkowi kibice, kochający siatkówkę. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego show.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie