Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Zwycięstwo na początek PreZero Grand Prix!

11 Aug 2022 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała broniący tytułu Indykpol AZS Olsztyn 2:0 w pierwszym meczu turnieju czwórek na piasku PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W kolejnej rundzie Jurajscy Rycerze zmierzą się w piątek (12 sierpnia) o 16:30 z BBTS-em Bielsko Biała.

Pierwszego dnia nasz zespół reprezentowali Dawid Konarski, Marcin Waliński, Krzysztof Rejno, Miguel Tavares, Wiktor Rajsner i debiutujący w żółto-zielonych barwach nasz niespełna 16-letni wychowanek, na co dzień libero SMS-u Spała i Aluron CMC Wybickiego Kielce, Miłosz Kotela. Mecz rozpoczęła pierwsza czwórka, która rozegrała całego seta, a w drugiej partii Konarskiego i Walińskiego zmienili Rajsner z Kotelą. Mimo tych roszad przez całe spotkanie Jurajscy Rycerze spisywali się świetnie w bloku, podbijali wiele ataków rywali i sprawiali również problemy zagrywką. Większość spotkania przebiegała w strugach rzęsistego deszczu, co jednak nie wybiło naszych siatkarzy z rytmu. W efekcie odnieśliśmy pewne zwycięstwo w dwóch setach. W drugiej rundzie naszym rywalem będzie BBTS Bielsko-Biała, który pokonał 2:0 Asseco Resovię Rzeszów. Mecz odbędzie się w piątek o 16:30, a Aluron CMC tym razem będzie reprezentować pozostała szóstka biorąca udział w przygotowaniach – Dawid Dulski, Michał Kozłowski, Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha, Patryk Łaba i Jędrzej Gruszczyński.

Skład: Konarski, Tavares, Rejno, Waliński oraz Rajsner, Kotela