Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Bartosz Kwolek: Czuliśmy się mocni i pewni siebie na boisku

4 mar 2023 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie po koncertowym spotkaniu pokonała Asseco Resovię Rzeszów przed własną publicznością bez straty seta. Dobre spotkanie zaliczył m.in. Bartosz Kwolek, który czterokrotnie ustrzelił przeciwników swoją zagrywką.

 

Łatwe to nie jest dobre słowo. Powiedziałbym, że pewne zwycięstwo. To fajnie brzmi. Rzeczywiście pokazaliśmy, że dzisiaj czuliśmy się mocni i pewni siebie na boisku. To było widać i miało to przełożenie na wynik, co bardzo cieszy. Czy zagrywka była kluczem? Wydaje mi się, że jako zespół słabo zagrywaliśmy i w naszej hali możemy to robić lepiej. Trochę szkoda, bo mogliśmy tego trzeciego seta domknąć szybciej. Najważniejsze, że wygraliśmy. Kluczem do zwycięstwa była chyba cała nasza gra. Dobrze przetrenowaliśmy system blok-obrona, kontrataki i z boku to powinno nieźle wyglądać.

Szczerze mówiąc, to nie. Wszyscy wiemy, że w Krakowie zabrakło Miguela, a z nim gra jest zupełnie inna. Oczywiście nie umniejszam Michałowi Kozłowskiemu. Po prostu w takim składzie trenujemy i występujemy przez cały sezon. Zagraliśmy w ten sposób około 40 meczów i Miguel był rozgrywającym w prawie każdym z nich. Nie oszukasz pewnych rzeczy i nie wyrobisz pewności siebie, którą budujesz przez cały sezon. W Krakowie zabrakło jej na pewno w ważnych momentach, w których mieliśmy piłki na kontrataki i mogliśmy wyrównać wynik lub zbliżyć się do rywala. Nie mieliśmy pewności w tym, co robiliśmy. Trochę szkoda, ale trzeba o tym zapomnieć, bo liga idzie dalej i zostały 4 kolejki rundy zasadniczej. Musimy jak najlepiej ustawić się przed play-offami i czekać na tę fazę w formie.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie