Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Bartosz Kwolek: Skrze trzeba dać się wyszaleć

2 paź 2022 | 00:00

Aluron CMC Warta Zawiercie na inaugurację sezonu pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:2. MVP został Bartosz Kwolek, dla którego był to ligowy debiut w żółto-zielonych barwach. Jak ocenia swój występ?

 

Nie no, myślałem, że Uroš. Poza tym, te nagrody są takie trochę drugorzędne. Miło ją dostać, miło, że ktoś widział w miarę niezłą grę, ale primo – ona powinna być dla Uroša, a po drugie najważniejsza jest wygrana. Nagrodę MVP zawsze dostaje zawodnik drużyny zwycięskiej. Jeśli jest wygrana, to wyróżnienie jest drugorzędną sprawą.

Skra z tego jest znana i trzeba im po prostu dać się wyszaleć. Jeśli się nie uda ich zatrzymać w trzech setach, to oni wygrywają 3:0. Tak to jest skonstruowane. My na szczęście przetrzymaliśmy tę ich strzelaninę. Przez te dwa sety było naprawdę ciężko ich ugryźć w każdym elemencie, bo jak dobrze zagrywali, to potem mieli blok i obronę. Później, gdy mieli kilka punktów przewagi, to dobrze przyjmowali i grali sobie łatwo side out. To zwycięstwo cieszy jeszcze bardziej, bo to nie była łatwa inauguracja.

Podobne, jak jako gość, tylko teraz wszyscy kibice mojej drużynie. Tak więc podobnie, ale dużo bardziej pozytywnie. Atmosfera jest naprawdę wspaniała.

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie