Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Bartosz Kwolek: To będzie mój pierwszy finał Pucharu Polski

2 mar 2024 | 21:39

Aluron CMC Warta Zawiercie w półfinale TAURON Pucharu Polski pokonała Projekt Warszawa 3:0 i po raz pierwszy w historii klubu awansowała do wielkiego finału turnieju. Po raz pierwszy w swojej karierze wystąpi w nim także Bartosz Kwolek.

Duże wydarzenie dla miasta i klubu, bo to będzie nasz pierwszy finał w historii. Na pewno nie było łatwo, co pokazuje wynik. Niby wygraliśmy 3:0, ale końcówki dwóch setów na gigantycznych emocjach, co?

Na pewno. Dla mnie zresztą też jest to pierwszy finał. W paru turniejach finałowych Pucharu Polski zagrałem, ale nigdy nie udało się przejść tego półfinału. Bardzo się cieszę. Mecz był ciężki, trzy sety walki. Widać to też po wyniku, że cały czas ten wynik był na styku i decydowały pojedyncze akcje. Bardzo się cieszymy. 

Mamy około 3-4 godzin mniej odpoczynku od Jastrzębskiego Węgla. To jutro będzie robiło różnicę? 

Wydaje mi się, że finał to finał. Nie patrzy się na to, kto miał mniej lub więcej odpoczynku. Najważniejsze to wyjść i dać z siebie 100 procent. Wiadomo, że będzie to trudny mecz. Jastrzębski Węgiel też wygrało swoje starcie 3:0 i teoretycznie mają więcej czasu na regenerację, ale to nie jest tydzień wolnego, a zaledwie parę godzin. Nie upatrywałbym w tym wielkiej przewagi. 

Rozmawiał Michał Kwietko-Bębnowski, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie