Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Bartosz Makoś: Naprawdę tęskniłem za atmosferą w tej hali

20 sty 2023 | 00:00

Po półrocznej przerwie do naszego klubu wraca Bartosz Makoś. 24-letni libero w zeszłym sezonie występował w żółto-zielonych barwach i zdobył z Aluron CMC Wartą Zawiercie brązowy medal PlusLigi. Teraz zastąpi Jędrzeja Gruszczyńskiego, który opuścił drużynę w ostatnich dniach 2022 roku.

 

Na pewno się tego nie spodziewałem. Gdy zadzwonił telefon z propozycją powrotu, to nawet przez moment nie wahałem się i postanowiłem skorzystać z tej sytuacji.

Wszystko, co nowe, zawsze jest troszeczkę stresujące. Nawet jeśli dobrze znałem z zeszłego roku połowę szatni, to ten stres był ze mną. To jednak nowe środowisko. Chłopaki spędzili już ze sobą naprawdę dużo czasu, więc wiedziałem, że może to dla mnie nie być proste. Myślę jednak, że z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień będzie to wyglądało coraz lepiej, a ja nie będę już mieć z tyłu głowy myśli o tym, że dołączyłem do drużyny w trakcie sezonu.

To był taki dodatkowy smaczek, ale nie przeważyło to w momencie podejmowania decyzji. Na pewno będzie to dla mnie fajne doświadczenie, bo jeszcze nie miałem okazji występować w europejskich pucharach. Cieszę się, że taka szansa się teraz pojawi.

Dla mnie to był bardzo fajny sezon i rzeczywiście dobrze go wspominam. Jestem pewien, że na długi czas zostanie w mojej głowie. Może nie miałem za dużo grania, ale to, co wydarzyło się na koniec, zrekompensowało ten brak kontaktu z boiskiem. Dzięki brązowemu medalowi sezon 2021/2022 mogę uznać za udany.

Jak najbardziej. Nie tylko granie, ale także samo przebywanie w tej hali w trakcie meczu to wielkie przeżycie. Gdy byłem tutaj w roli widza na meczu z Jastrzębskim Węglem, to uświadomiłem sobie, że tęskniłem za tą atmosferą. Ona jest naprawdę nie do podrobienia.

Rozmawiała Paulina Musialska, Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie