Sponsorzy Tytularni:
Aluron CMC Warta Zawiercie

Daniel Gąsior zmienia klubowe barwy

28 maj 2024 | 14:35

Po roku gry w Aluron CMC Warcie Zawiercie Daniel Gąsior odchodzi z klubu. Atakujący wraz z naszą drużyną zdobył wicemistrzostwo kraju oraz Puchar Polski.

Daniel Gąsior do ekipy prowadzonej przez Michała Winiarskiego przeniósł się w 2023 roku z Radomia. W minionym sezonie w żółto-zielonych barwach zagrał 45 razy: 33 w PlusLidze, 6 w Pucharze CEV oraz 3 w Pucharze Polski. Atakujący pełnił głównie rolę zmiennika Karola Butryna, ale jego wejścia na boisko wielokrotnie pozwalały naszemu zespołowi przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

- Pożegnania takich ludzi jak Daniel nigdy nie należą do łatwych. Zostawiał na boisku całe serce zarówno w trakcie meczów, jak i na każdym treningu. Był dobrym duchem drużyny, a kilkoma znakomitymi zmianami w kluczowych momentach z pewnością zapisał się na zawsze w pamięci kibiców. W trakcie sezonu powiększyła się jego rodzina, więc jestem przekonany, że i on będzie bardzo ciepło wspominał pobyt w Zawierciu. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w dalszej karierze - podkreśla prezes naszego klubu, Kryspin Baran.

Gąsior zdobył w tym sezonie równe 100 punktów. Skończył 75 ze 165 ataków, co daje mu 45,5% skuteczności oraz 27,3% efektywności. 12 razy zatrzymywał rywali blokiem, a 13-krotnie zaskakiwał ich zagrywką. Trzy asy ustrzelił w wyjazdowym spotkaniu z Barkomem Każany Lwów, wyrównując tym samym swój rekord w meczu PlusLigi. 

- Dziękuję wszystkim za ten jeden, intensywny sezon, bo w Zawierciu czułem się jak w domu. Drodzy kibice, jesteście niesamowici, a atmosfera, którą tworzycie na trybunach jest niezastąpiona. Bardzo dziękuję za wasze wsparcie i doping. Byliście z nami wszędzie, gdzie graliśmy. W moim sercu na zawsze pozostanie cząstka Jurajskiej Armii - mówi Daniel Gąsior. 

Tasiek, dziękujemy!

Biuro Prasowe Aluron CMC Warta Zawiercie